Park w Świerklańcu odwiedź... 30 minut po zachodzie słońca. Takiego Pałacu Kawalera nie widziałeś!

W tym sezonie świerklanieckiemu parkowi przybyła kolejna atrakcja. Wiele osób być może zdążyło już się z nią zapoznać. Sprawdziliśmy, czy rzeczywiście jest taka ciekawa i potwierdzamy: warto ją zobaczyć!

Love story na ścianie pałacu

Stowarzyszenie Wrazidlok zaprasza na krótki pokaz mappingowy, jaki odbywa się codziennie w parku w Świerklańcu. Na fasadzie Pałacu Kawalera wyświetlana jest historia pięknej Blanki de Paiva oraz bogatego Guida Donnersmarcka. Efektowne impresje wizualne wspomaga wyjątkowa oprawa dźwiękowa.

- W pokazie mappingowym narratorem jest Mirosław Neinert, głosem Blanki czaruje Barbara Lubos, zaś w rolę Guida wcielił się Robert Talarczyk. Wielcy aktorzy kunsztem swoich głosów stworzyli opowieść o niezwykłych zakochanych XIX w. W opowieści pojawiają się wątki: moskiewski, londyński, paryski, świerklaniecki - zdradzają inicjatorzy przedsięwzięcia.

Widowisko zobaczymy w lipcu i sierpniu codziennie 30 minut po zachodzie słońca. Dokładne godziny projekcji sprawdzić można na stronie internetowej Stowarzyszenia Wrazidlok. Atrakcja jest całkowicie bezpłatna.

Pałac w Świerklańcu

Może Cię zainteresować:

Tak kiedyś wyglądał pałac Donnersmarcków w Świerklańcu. Mały Wersal na fotografiach

Autor: Urszula Gołkowska

02/01/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon