Pięć kamienic do termomodernizacji. Kiedy możemy spodziewać się rozpoczęcia prac?

Urząd Miasta zapowiada dalsze roboty remontowe w centrum. Których obiektów dotyczą plany?

Termomodernizacje w Śródmieściu

84 mieszkania w pięciu budynkach obejmą działania związane z ociepleniem i podłączeniem do miejskiej sieci ciepłowniczej.

- Kilka z nich to obiekty zabytkowe, kolejne to mające kilkadziesiąt lat bloki wielorodzinne. Niektóre, jak Miarki 13, przeszły już remont zabytkowej elewacji, inne przejdą dzięki planowanym pracom gruntowne remonty obejmujące naprawę i docieplenie dachów czy wymianę stolarki okiennej. Wszystkie podłączone zostaną do sieci ciepłowniczej, a to oznacza likwidację kolejnych "kopciuchów" - zaznaczają urzędnicy.

Łącznie usuniętych zostanie 70 pieców węglowych. To nie jedyna korzyść. Prace wpłyną także na oszczędność w ponoszonych kosztach ogrzewania. Termomodernizacji doczekają się budynki o adresach:

  • ul. Karola Miarki 5 i 13
  • Jana III Sobieskiego 20 i 21
  • Odrodzenia 3, 5, 7, 9

W tym roku powstaną projekty dotyczące modernizacji. Sama realizacja inwestycji zaplanowana jest na 2023 rok. Według aktualnych szacunków wyniesie około 5 milionów złotych.

Odnawialne źródła energii w naszym mieście! Umowa podpisana

- Przypominamy, że planowane obecnie prace to ciąg dalszy termomodernizacji miejskich budynków: najpierw docieplone zostały prawie wszystkie miejskie szkoły i przedszkola oraz inne urzędowe budynki , z początkiem ubiegłego roku do sieci ciepłowniczej podłączono 43 lokale umiejscowione w budynkach przy ul. Wyspiańskiego 17, Mickiewicza 24 i Cebuli 20. Obecnie podobne prace kończą się przy Bytomskiej 9 i 13 oraz Wyspiańskiego 22 - dodają urzędnicy.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon