Pięciu tarnogórzan podjęło rowerowe wyzwanie. 500 kilometrów przez Alpy nad Adriatyk

Sezon na wycieczki małe i większe trwa w najlepsze. Ale takiej wyprawie trudno będzie dorównać. Pięciu mieszkańców naszego miasta i jednocześnie miłośników jednośladów wyruszyło szukać wrażeń nad Morze Śródziemne.

Rowerem przez Alpy

Jeśli myśleliście, że w Tarnowskich Górach czasami jeździ się trudno, przez wzniesienia i podjazdy, to myśl o tej wyprawie może ułatwić Wam pokonywanie codziennej trasy. Pięciu mieszkańców stwierdziło, że poszuka jakiegoś niemałego wyzwania. Wybór padł na trasę od austriackiego Salzburga do Grado we Włoszech. Oznacza to, że pokonują 400-kilometrową trasę przez Alpy w kierunku Morza Adriatyckiego. By dobić do pięciu setek na liczniku przejechanych dróg, zahaczają jeszcze o podatkowy punkt wyprawy. W wyczynowej wyprawie uczestniczą: Łukasz Jonecko, Waldemar Macho, Wojciech Erfurt, Tomasz Kolczok oraz Christoph Kowol.

- Kochamy jeździć na rowerze, stąd taka wyprawa. Trasa oficjalnie ma 400 km, ale my postanowiliśmy pokręcić dodatkowe 100 km i zjechać na Słowenię. Jest to zdecydowanie najpiękniejsza trasa Europy! Pozdrawiamy z drogi - stwierdzają cykliści.

Tarnogórzanom życzymy wygodnych tras, nie tak silnego bólu nóg i przede wszystkim bezpiecznej jazdy.

Dzień Flagi 2024 w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Ponad 100 osób wyruszyło z flagami z Tarnowskich Gór. "Świętujemy w wielkim stylu"

Autor: Urszula Gołkowska

04/05/2024

Niniwa Team 2023

Może Cię zainteresować:

Rowerami ze Śląska do Lizbony na ŚDM. Z Niniwa Team jechał także tarnogórzanin

Autor: Urszula Gołkowska

31/08/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon