Pierwszy rowerzysta na mecie Tour de TG. Zawodnik pokonał 500 kilometrów

W mieście trwa akacja, w ramach której mieszkańcy zbierają kolejne odcinki. Celem jest przebycie 500 lub 1526 kilometrów na jednośladzie. Jednemu z uczestników już udało się osiągnąć krótszy z dystansów.

UM Tarnowskie Góry
Tour de tg

Tour de TG

Wydawałoby się, że całe wakacje to i tak mało czasu na wykręcenie tak dużego wyniku. Z błędu wyprowadza jednak pan Michał. Tarnogórzaninowi udało się już pokonać 500 kilometrów! Przypomnijmy, że akacja trwa od początku wakacji, a dokładniej 24 czerwca. 8 lipca pan Michał zgłosił się do Urzędu Miejskiego. Na rowerzystę czekały pamiątkowe nagrody: tarnogórski bidon i mapa ścieżek rowerowych.

Michał kręcił kilometry głównie po Tarnowskich Górach, więc jak widzimy, da się! Pojawiła się również wycieczka do Częstochowy czy Dąbrowy Górniczej, a jak sam mówi, spróbuje przejechać 1526 kilometrów – to w końcu rok założenia naszego miasta! - relacjonowali urzędnicy.

Rowerowe wyzwanie trwa prawie do końca wakacji - 31 sierpnia. Akcja skierowana jest do mieszkańców Tarnowskich Gór. W jej ramach trzeba pokonać dystans 1526 bądź 500 kilometrów. Za pierwszy z nich na uczestnika czeka tarnogórski strój kolarski, natomiast za drugi otrzyma bidon. Liczba nagród jest ograniczona. Z wynikiem zarejestrowanym w aplikacji należy się zgłosić do Punktu Informacji Turystycznej.

"Tour de TG" to świetna okazja, aby połączyć przyjemność z jazdy na rowerze z wyzwaniem, które motywuje do regularnej aktywności fizycznej. Udział w akcji to także doskonały sposób na odkrywanie uroków regionu Tarnowskich Gór z perspektywy rowerowego siodełka. A na końcu czeka na Ciebie wyjątkowa nagroda – tarnogórski strój kolarski, który będzie pamiątką Twoich sportowych osiągnięć - zachęcają organizatorzy.
Tarnowskie gory metrorower

Może Cię zainteresować:

Metrorower wjeżdża do Tarnowskich Gór. Sprawdźcie, gdzie wypożyczyć pojazdy

Autor: Urszula Gołkowska

05/07/2024

Alpe-Adria 2024 Tarnowskie Góry on Tour

Może Cię zainteresować:

Pięciu tarnogórzan podjęło rowerowe wyzwanie. 500 kilometrów przez Alpy nad Adriatyk

Autor: Urszula Gołkowska

29/05/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon