Pijany kierowca ciężarówki zatrzymany. Mógł spowodować wypadek na autostradzie

Zupełnie nietrzeźwy 35-latek prowadził samochód ciężarowy na A1. Na szczęście reakcja świadka zapobiegła ewentualnemu nieszczęściu.

Zbrosławice policja

Pijany kierowca zatrzymany

Wczoraj, 27 grudnia, około godziny 14:00 policjanci otrzymali informację o niebezpiecznej sytuacji na autostradzie A1 w kierunku Łodzi. Według zgłaszającego, kierowca ciężarówki miał jechać slalomem i mógł znajdować się pod wpływem alkoholu.

Na miejsce wysłano funkcjonariuszy z Komisariatu Autostradowego Policji. Mundurowi zatrzymali kierowcę volvo w rejonie Zbrosławic. Niestety podejrzenia co do stanu mężczyzny sprawdził się. 35-latek był pijany, badanie wykryło 3 promile alkoholu w jego organizmie. Obywatelowi Ukrainy grozi teraz grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a także dwa lata w więzieniu.

- Osobie, która powiadomiła policjantów o swoich podejrzeniach, gratulujemy obywatelskiej postawy. Musimy pamiętać, że za bezpieczeństwo w ruchu drogowym odpowiadamy wszyscy i każdy z nas może przyczynić się do tego, że na naszych drogach będzie mniej wypadków. Zdecydowana reakcja i uniemożliwienie kierowania pojazdem przez osobę nietrzeźwą mogą przecież zapobiec tragedii - przypominają policjanci.

Nie dostosowała prędkości do warunków drogowych. Samochód wylądował na ścianie budynku

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon