Piłkarze z Tworoga zagrają dla małej Milenki. Charytatywna impreza już w przyszłym tygodniu

Zawodnicy z powiatu tarnogórskiego zmierzą się z Unią Lisowice. Piłkarskie emocje to jednak niejedyna atrakcja, jaka czeka na kibiców. Będą mogli także wesprzeć rodzinę młodej mieszkanki zmagającej się z chorobą.

LKS "Sparta" Tworóg
Tworog mecz charytatywny

LKS Sparta zaprasza na mecz

Już w sobotę 6 kwietnia w Tworogu zawodnicy będą walczyć nie tyko o trafione bramki. Ich celem stanie się uzbieranie środków na rzecz małej Milenki Łysik. Dziewczynka cierpi z powodu uszkodzenia układu nerwowego. O godzinie 17:00 na boisku przy ulicy Powstańców Śląskich 27 rozpoczną się sportowe zmagania. Natomiast już wcześniej, od godziny 16:00 w strefie kibica zostaną przygotowane konkursy i atrakcje. Organizatorzy polecają zwłaszcza loterię. Za 30 zł można nabyć szansę na zgarnięcie specjalnej nagrody. Cała zebrana kwota zostanie przeznaczona na wsparcie rehabilitacji potrzebującej mieszkanki Tworoga.

Wyjątkową nagrodę loterii, koszulkę meczową z podpisami wszystkich zawodników Górnika Zabrze przygotował jeden z naszych sponsorów. Losy na loterię można nabyć w sklepie OdiDo koło kościoła oraz u Mamy Milenki, Pani Sabiny - zachęcają piłkarze. - Będzie głośny doping, będzie dobra gra i będzie świetna zabawa - zapraszają.

Razem dla Milenki Łysik

Dziewczynka jest podopieczną Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko". Od wielu lat zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi.

Nasza córka urodziła się z wrodzonym zakażeniem wirusa cytomegalii, który spowodował u niej uszkodzenie układu nerwowego, a także obustronny niedosłuch. Milenka od urodzenia jest pod opieką wielu specjalistów, od roku uczęszcza do specjalnego przedszkola w Lublińcu, a w Rusinowicach bierze udział w zajęciach rehabilitacyjnych, po których widać u niej wielkie postępy - czytamy na stronie fundacji.

Podczas najbliższej imprezy w Tworogu będzie można wesprzeć rodzinę dziewczynki. Potrzeba środków na jej dalszą rehabilitację.

My rodzice dokładamy wszelkich starań każdego dnia, aby zapewnić naszej córce najlepszą opiekę, ale konieczna jest nam pomoc wielu specjalistów z różnych dziedzin, aby wspomóc Milenę w dalszym rozwoju. Fundusze, które zostały zgromadzone na koncie Milenki, są niezbędne przy zakupie potrzebnego sprzętu rehabilitacyjnego oraz pomagają w dalszym rozwoju, a wszystko to dzięki dobrym Ludziom oraz Fundacji ''Słoneczko'', której nasza córka jest podopieczną. Dziękujemy! - dodają rodzice Milenki.
Zbiórka dla Cichego Kąta

Może Cię zainteresować:

Tarnowskie Góry dla Cichego Kąta. Uczniowie tworzą budy, TCK organizuje zbiórkę

Autor: Urszula Gołkowska

19/03/2024

Pożar w Kawiarence Niebieskie Oczko

Może Cię zainteresować:

Chcą pomóc tarnogórskiej rodzinie. Ruszyła zbiórka dla właścicieli Kawiarenki Niebieskie Oczko

Autor: Urszula Gołkowska

18/12/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon