Plac zabaw w Pniowcu. Co z zapowiedzianym zadaniem?

Mieszkańcy dzielnicy Pniowiec, zwłaszcza ci najmniejsi, z niecierpliwością oczekują powstania nowej infrastruktury. Na jakim etapie jest obecnie projekt?

Tarnowskie Góry 2021 12 07 T095716 582

Plac zabaw coraz bliżej

O planach dotyczących budowy infrastruktury dla maluchów pisaliśmy już we wrześniu. Ze względu na to, że nieruchomość była obciążona ograniczonymi prawami rzeczowymi (służebność drogi i służebność osobista), jej nabycie wymagało zgody Rady Miejskiej. Podczas XXXVIII sesji (29 września) wszyscy obecni radni pozytywnie przyjęli uchwałę pozwalającą na zakup działki.

2 grudnia Zastępca Burmistrza ds. Gospodarczych Piotr Skrabaczewski podpisał akt notarialny, a tym samym miasto weszło w posiadanie terenu przy ulicy Okrężnej w dzielnicy Pniowiec w Tarnowskich Górach. Działka ma powierzchnię 0,1328 ha.

– To doskonały prezent na Mikołaja dla wszystkich dzieci z naszej dzielnicy. Pniowiec jest jedyną dzielnicą miasta, w której brakuje atrakcyjnego miejsca do zabawy dla najmłodszych i bardzo się cieszymy, że niebawem to się zmieni – mówi Monika Siwy, przewodnicząca Zarządu Dzielnicy Pniowiec.

Jak zapowiada Urząd Miasta, z nowej infrastruktury będzie można korzystać już w przyszłym roku. Plac zabaw powstanie w formule zaprojektuj i wybuduj.

Remont Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2

Pniowiecka szkoła przejdzie wizualną przemianę. Przetarg na odnowienia elewacji oraz remontu dachu ogłoszono w październiku. Znamy już jego wyniki. Jedyną firmą, jak złożyła swoją ofertę, była spółka POLTERM z Tarnowskich Gór. Wyceniła swoje usługi na 612 865,94 zł. Jakie dokładnie prace zaplanowano przeprowadzić w budynku placówki, przeczytać można w artykule: "Metamorfoza szkoły w Pniowcu?".

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry Pniowiec - plac zabaw

Czy w Pniowcu powstanie nowy plac zabaw? Są takie plany!

Tarnowskie góry plac zabaw

W Pniowcu ma powstać nowa przestrzeń rekreacyjna

Tarnowskie Góry plac zabaw

Nieprzyzwoity wandalizm na tarnogórskim placu zabaw

Tarnowskie Góry Powstańców Śląskich przystanek autobusowy

Modyfikacja rozkładu jazdy linii autobusowej 671

Tarnowskie Góry, ratusz

Nowe przepisy dotyczące wynagrodzeń samorządowców

Tarnowskie Góry, ZSP nr 2

Metamorfoza szkoły w Pniowcu? Urząd Miasta ogłosił przetarg

Tarnowskie Góry, Kurna Chata i zapadlisko

Jest decyzja w sprawie zapadlisk! Co postanowił PINB?