Plac zabaw w Pniowcu. Co z zapowiedzianym zadaniem?

Mieszkańcy dzielnicy Pniowiec, zwłaszcza ci najmniejsi, z niecierpliwością oczekują powstania nowej infrastruktury. Na jakim etapie jest obecnie projekt?

Tarnowskie Góry 2021 12 07 T095716 582

Plac zabaw coraz bliżej

O planach dotyczących budowy infrastruktury dla maluchów pisaliśmy już we wrześniu. Ze względu na to, że nieruchomość była obciążona ograniczonymi prawami rzeczowymi (służebność drogi i służebność osobista), jej nabycie wymagało zgody Rady Miejskiej. Podczas XXXVIII sesji (29 września) wszyscy obecni radni pozytywnie przyjęli uchwałę pozwalającą na zakup działki.

2 grudnia Zastępca Burmistrza ds. Gospodarczych Piotr Skrabaczewski podpisał akt notarialny, a tym samym miasto weszło w posiadanie terenu przy ulicy Okrężnej w dzielnicy Pniowiec w Tarnowskich Górach. Działka ma powierzchnię 0,1328 ha.

– To doskonały prezent na Mikołaja dla wszystkich dzieci z naszej dzielnicy. Pniowiec jest jedyną dzielnicą miasta, w której brakuje atrakcyjnego miejsca do zabawy dla najmłodszych i bardzo się cieszymy, że niebawem to się zmieni – mówi Monika Siwy, przewodnicząca Zarządu Dzielnicy Pniowiec.

Jak zapowiada Urząd Miasta, z nowej infrastruktury będzie można korzystać już w przyszłym roku. Plac zabaw powstanie w formule zaprojektuj i wybuduj.

Remont Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2

Pniowiecka szkoła przejdzie wizualną przemianę. Przetarg na odnowienia elewacji oraz remontu dachu ogłoszono w październiku. Znamy już jego wyniki. Jedyną firmą, jak złożyła swoją ofertę, była spółka POLTERM z Tarnowskich Gór. Wyceniła swoje usługi na 612 865,94 zł. Jakie dokładnie prace zaplanowano przeprowadzić w budynku placówki, przeczytać można w artykule: "Metamorfoza szkoły w Pniowcu?".

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon