Pniowiec doczeka się placu zabaw. Niebawem mają rozpocząć się prace

Dobra wiadomość dla mieszkańców leśnej dzielnicy. Najmłodsi i ich opiekunowie będą mogli korzystać z nowego miejsca rekreacji. Znajdzie się tam infrastruktura zarówno dla małych, jak i trochę większych gości.

Ruszają prace przy placu zabaw w Pniowcu

Jak podał Urząd Miasta: "wykonawca powinien wejść na plac budowy lada dzień". Przy ulicy Okrężnej powstanie przestrzeń wypoczynkowa. W ramach inwestycji pojawi się miejsce z atrakcjami dla dzieci, takimi jak domek, labirynt, karuzela, zestaw zabawowy, huśtawki czy piaskownica. Dla starszych zaprojektowano strefę z urządzeniami do ćwiczeń na świeżym powietrzu, a także obszar do gier terenowych, tenisa stołowego, piłkarzyków, boule. W pobliżu pojawi się też labirynt. Kiedy maluchy będą bawić się na placu, ich rodzice odpoczną na ławkach wśród zieleni. Ze względu na bezpieczeństwo użytkowników, zadbano również o ogrodzenie przestrzeni, oświetlenie jej i odwodnienie. Na dojeżdżających mieszkańców będą czekać stojaki rowerowe oraz miejsca dla samochodów.

W 2021 roku miasto zakupiło działkę od prywatnego właściciela. Jednak nawet posiadając teren pod plac zabaw, samorząd nie przystąpił do pracy od razu.
Na postępy w temacie zadania mieszkańcy musieli długo czekać.

- Inwestycja na zajmującej 0,13 ha działce zakupionej przez miasto na potrzeby placu miała zostać wykonana już w ubiegłym roku, ale na drodze stanęły komplikacje natury formalnej. Aby urządzenia stanęły w przewidzianych miejscach, trzeba było specjalnej zgody ministerstwa infrastruktury (chodził o odległość od drogi). Dopiero po jej uzyskaniu można było zakończyć projektowanie - podają urzędnicy miejscy.

Pod koniec 2023 roku w rejonie planowanego placu zabaw pojawił się rzeźba gwarka. Można ją zobaczyć na skrzyżowaniu ulic Okrężnej i Jagodowej. Figura nawiązuje do leśnego charakteru dzielnicy.

Tarnogórski gwarek w Pniowcu

Może Cię zainteresować:

Pniowiec ma nową ozdobę. W leśnej dzielnicy zamieszkał jedenasty gwarek

Autor: Urszula Gołkowska

03/12/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon