Podziemna sztafeta w Tarnowskich Górach. Tylko dla wytrwałych!

W jednym z zabytkowych obiektów UNESCO odbędzie się wyjątkowe wydarzenie. Stowarzyszanie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej zaprasza fanów morsowania i nie tylko.

Sztolnia Czarnego Pstrąga
Sztolnia Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach - morsowanie

Sztafeta w Sztolni

W tym roku tarnogórskie podziemia poszerzyły ofertę turystyczną o morsowanie. Jak się okazuje, był to dopiero początek. Osoby odporne na zimno mogą nie tylko skorzystać z kąpieli, ale także... wziąć udział w sportowej imprezie. Już za nieco ponad miesiąc w Sztolni Czarnego Pstrąga będzie mieć miejsce Tarnogórska Podziemna Sztafeta Pływacka.

- Serdecznie zapraszamy na sportowe, morsowe, rodzinne i towarzyskie wydarzenie dla każdego miłośnika kąpieli w zimnej wodzie! Jeśli szukacie dla siebie wyzwania, chcecie przeżyć niesamowite emocje w przepięknej podziemnej scenerii, zanurzeni w kryształowo czystej wodzie, to ta sztafeta jest właśnie dla Was! - zapraszają organizatorzy.

Uczestnicy będą starować po sobie. Do wyboru są trzy warianty dystansu: 25 metrów, 50 metrów lub 100 metrów.

- Start sztafety odbywa się z wody, uczestnik przepływa zadeklarowany przez siebie dystans, płynąc do boi oraz z powrotem do linii mety. Zmiana sztafetowa odbywa się na klepnięcie przez przybicie tzw. „piątki” - czytamy w regulaminie.

Wydarzenie odbędzie się 22 stycznia. Zapisy już ruszyły. Do listy można dopisywać się do 14 stycznia. Opłata za udział wynosi 40 zł. Uczestnicy mogą liczyć na pakiet startowy: pamiątkowy medal, certyfikat, a także bon na ciepły posiłek. Udział w imprezie jest także formą wsparcia Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Tarnowskich Górach oraz zespół medyczny BIMED Tarnowskie Góry. W sztolni temperatura wody wynosi około 6-8 stopni Celsjusza, a temperatura powietrza - 10 stopni.

- Po realizacji pierwszej edycji organizatorzy chcą ubiegać się o ustanowienie Rekordu Guinessa w najdłuższym dystansie przepłyniętym pod ziemią lub liczby osób płynących pod rząd w zimnej wodzie - zapowiadają koordynatorzy imprezy.
Sztolnia Czarnego Pstrąga - sztafeta
Sztolnia Czarnego Pstrąga

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Barbórka Tarnowskie Góry

Parada górnicza i gwarek - Barbórka w Tarnowskich Górach

Stara Stajnia u Wojtachy, Tarnowskie Góry

Styczniowa Mania Podróżowania. Tym razem zobaczymy Gwineę

Tarnowskie Góry 2022 01 12 T130703 868

Lodowe Srebro już coraz bliżej. Jak wyglądają przygotowania?

Tarnowskie Góry 2022 01 05 T100720 603

"Matrix", "Księżniczka Czardasza" i Tarnogórska Orkiestra

Tarnowskie Góry 2021 Mikołajki

Mikołaj w powiecie tarnogórskim. Gdzie można go spotkać?

Tarnowskie Góry - Iwona Pavlović i konkurs tańca

Mistrzostwa Polski i Iwona Pavlović w Tarnowskich Górach

Wydarzenia w Tarnowskich Górach

Imprezy i wydarzenia w powiecie tarnogórskim