Podziemna sztafeta w Tarnowskich Górach. Tylko dla wytrwałych!

Sztolnia Czarnego Pstrąga
Sztolnia Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach - morsowanie

W jednym z zabytkowych obiektów UNESCO odbędzie się wyjątkowe wydarzenie. Stowarzyszanie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej zaprasza fanów morsowania i nie tylko.

Sztafeta w Sztolni 

W tym roku tarnogórskie podziemia poszerzyły ofertę turystyczną o morsowanie. Jak się okazuje, był to dopiero początek. Osoby odporne na zimno mogą nie tylko skorzystać z kąpieli, ale także... wziąć udział w sportowej imprezie. Już za nieco ponad miesiąc w Sztolni Czarnego Pstrąga będzie mieć miejsce Tarnogórska Podziemna Sztafeta Pływacka.

- Serdecznie zapraszamy na sportowe, morsowe, rodzinne i towarzyskie wydarzenie dla każdego miłośnika kąpieli w zimnej wodzie! Jeśli szukacie dla siebie wyzwania, chcecie przeżyć niesamowite emocje w przepięknej podziemnej scenerii, zanurzeni w kryształowo czystej wodzie, to ta sztafeta jest właśnie dla Was! - zapraszają organizatorzy. 

Uczestnicy będą starować po sobie. Do wyboru są trzy warianty dystansu: 25 metrów, 50 metrów lub 100 metrów. 

- Start sztafety odbywa się z wody, uczestnik przepływa zadeklarowany przez siebie dystans, płynąc do boi oraz z powrotem do linii mety. Zmiana sztafetowa odbywa się na klepnięcie przez przybicie tzw. „piątki” - czytamy w regulaminie.

Wydarzenie odbędzie się 22 stycznia. Zapisy już ruszyły. Do listy można dopisywać się do 14 stycznia. Opłata za udział wynosi 40 zł. Uczestnicy mogą liczyć na pakiet startowy: pamiątkowy medal, certyfikat, a także bon na ciepły posiłek. Udział w imprezie jest także formą wsparcia Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej. 

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Tarnowskich Górach oraz zespół medyczny BIMED Tarnowskie Góry. W sztolni temperatura wody wynosi około 6-8 stopni Celsjusza, a temperatura powietrza - 10 stopni.

- Po realizacji pierwszej edycji organizatorzy chcą ubiegać się o ustanowienie Rekordu Guinessa w najdłuższym dystansie przepłyniętym pod ziemią lub liczby osób płynących pod rząd w zimnej wodzie - zapowiadają koordynatorzy imprezy. 
Sztolnia Czarnego Pstrąga - sztafeta
Sztolnia Czarnego Pstrąga

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Stara Stajnia u Wojtachy, Tarnowskie Góry

Styczniowa Mania Podróżowania. Tym razem zobaczymy Gwineę

Tarnowskie Góry 2022 01 12 T130703 868

Lodowe Srebro już coraz bliżej. Jak wyglądają przygotowania?

Cynk z TG

Przenieś się w czasie i zobacz stare Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry - Iwona Pavlović i konkurs tańca

Mistrzostwa Polski i Iwona Pavlović w Tarnowskich Górach

Śląski Zryw Wolności - gra miejska 2021

"Śląski Zryw Wolności" - gra miejska w Tarnowskich Górach

Miejskie Kino Olbrzym

Pierwszy weekend wakacji. Gdzie się wybrać?

Przedstawienie dla dzieci w Bibliotece Miejskiej

Tarnowskie Góry dla dzieci. Przedstawienia dla najmłodszych