Pojechał na zakupy, zatrzymał złodzieja. Tarnogórski policjant wykazał się w centrum handlowym

Funkcjonariusze pracujący w naszym powiecie już nie raz musieli interweniować na obcym terenie. Nigdy nie wiadomo, w jakich okolicznościach ktoś nagle będzie potrzebował ich pomocy. Tak było i tym razem w Gliwicach.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Policja tarnowskie gory

Sklepowy pościg w Forum

Każdy chciałby mieć czasem chwilę wolną od myśli o pracy. Mundurowym jest się jednak zawsze, nawet po służbie. Siebie i innych przekonał o tym ostatnio st. post. Jan Grzelka. Policjant na co dzień pracuje w wydziale prewencji tarnogórskiej komendy. Pod koniec października wybrał się wraz z rodziną na zakupy do gliwickiego centrum handlowego.

W pewnym momencie policjant usłyszał krzyk. Z jednej z drogerii wypadł złodziej. Za nim pędzili pracownicy ochrony. Funkcjonariusz Grzelka szybko dołączył się do akcji i pomógł zatrzymać uciekiniera. Na miejsce przyjechali stróże prawa z Komisariatu II Policji w Gliwicach. Okazało się, że zatrzymany mężczyzna to 30-letni mieszkaniec Knurowa. Usiłował wnieść ze sklepu artykuły o wartości ponad 200 zł. Dodatkowo był poszukiwany. Mężczyzna dostał mandat za kradzież i trafił do policyjnej komendy.

13 listopada tarnogórski funkcjonariusz oraz jego przełożony otrzymali oficjalne podziękowania od przedstawiciela drogerii. W liście czytamy:

Sprawcę kradzieży, który jednocześnie okazał się być osobą poszukiwaną, udało się ująć na terenie galerii w pościgu dzięki zaangażowaniu Pana Jana Grzelaka. Funkcjonariusz wykazał się wyjątkowym zaangażowaniem, rzetelnością, intuicją i determinacją, co pozwoliło na zatrzymanie sprawcy.
Policja krupski mlyn karetka pogotowia

Może Cię zainteresować:

Policjant z Tworoga ruszył na ratunek seniorce zamkniętej w mieszkaniu. Kobieta trafiła pod opiekę lekarzy

Autor: Urszula Gołkowska

12/10/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon