Policjant z Tworoga ruszył na ratunek seniorce zamkniętej w mieszkaniu. Kobieta trafiła pod opiekę lekarzy

Ta sytuacja mogła skończyć się bardzo źle. Na szczęście w odpowiednim czasie na miejscu zjawiła się córka mieszkanki Krupskiego Młyna i funkcjonariusz Policji.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Policja krupski mlyn karetka pogotowia

Akcja ratunkowa w Krupskim Młynie

Do zdarzenia doszło wczoraj, 11 października. Młodszy aspirant Szymon Łazaj interweniował w Krupskim Młynie. Przebywał właśnie w budynku wielorodzinnym przy ulicy Mickiewicza. Policjant z Tworoga usłyszał hałas na parterze. Przed drzwiami do jednego z mieszkań stała kobieta, która próbowała spotkać się ze swoją matką. Seniorka cierpiała na problemy zdrowotne i od niepokojąco długiego czasu nie można się było z nią skontaktować.

Funkcjonariusz postanowił działać szybko. Polecił kobiecie zadzwonić pod numer alarmowy. Sam w tym czasie wywarzył drzwi mieszkania. W środku znalazł poszkodowaną leżącą na podłodze. Kobieta była przytomna, ale mówiła o wielu dolegliwościach. Po przyjeździe ratownicy przetransportowali 82-latkę do szpitala na badania.

- Policjant, podejmując każdego dnia różnego rodzaju interwencje, nigdy nie jest w stanie przewidzieć ich dokładnego przebiegu. Dlatego zawsze musi być gotowy do podjęcia szybkiej decyzji, która często jest kluczowa w ratowaniu ludzkiego zdrowia i życia - stwierdzają funkcjonariusze z powiatu tarnogórskiego.
Policja radzionkow akcja ratunkowa

Może Cię zainteresować:

Akcja ratunkowa na wakacjach w Grecji. W roli głównej policjant z Radzionkowa

Autor: Urszula Gołkowska

10/10/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon