Policja w Tarnowskich Górach pożegnała pięciu mundurowych. Ma za to nowego zastępcę komendanta

Zmiany w Komendzie Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach. Naczelnik jednego z wydziałów oraz czterej dzielnicowi przeszli na emeryturę. W jednostce pojawiła się natomiast nowa osoba, która będzie sprawować funkcję zastępcy komendanta.

Rozpoczął się kolejny rok, a wraz z nim także modyfikacje w kadrze tarnogórskiej Policji. W piątek, 5 stycznia, jednostka pożegnała pięciu funkcjonariuszy, którzy od tej pory będą się cieszyć emeryturą. Jest wśród nich Naczelnik Wydziału Kryminalnego asp. szt. Jarosław Kasza. Całą swoją 30-letnią karierę policyjną realizował w Tarnowskich Górach. Z mundurem rozstali się także dzielnicowi: asp. szt. Dariusz Hadziński, asp. szt. Sławomir Radwan, asp. szt. Piotr Gawęda oraz st. asp. Jakub Szypuła. Pożegnał ich komendant inspektor Sławomir Bylicki oraz współpracownicy.

- Panu Naczelnikowi oraz Panom Dzielnicowym dziękujemy za długoletnią i owocną służbę. Życzymy dużo zdrowia, pogody ducha, pomyślności i energii do podejmowania nowych wyzwań - dodają policjanci.

To nie koniec zmian. Od wczoraj, 8 stycznia, tarnogórska jednostka ma nowego Pierwszego Zastępcę Komendanta. Został nim komisarz Roman Krakowiak. Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinspektor Roman Rabsztyn wprowadził go już oficjalnie na stanowisko. Komisarz Roman Krakowiak rozpoczął swoją służbę w 2000 roku. Przez długi czas pracował w Gliwicach, w tym w Wydziale Kryminalnym. W 2023 roku został Zastępcą Komendanta Komisariatu Policji w Knurowie, a od stycznia przeniósł się do Tarnowskich Gór.

- Nowemu Zastępcy Komendanta życzymy samych sukcesów oraz pomyślności w kierowaniu tarnogórską jednostką - stwierdzają funkcjonariusze.
Nowy radiowóz dla Policji w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Nowy radiowóz dla tarnogórskich policjantów. Mundurowi odebrali już pojazd

Autor: Urszula Gołkowska

03/01/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon