Policjanci odwiedzili schronisko. Takie interwencje mogłyby przydarzać się częściej

Funkcjonariusze wizytowali niedawno w Bytomskim schronisku. Ten wyjazd spowodowany był nie koniecznością kontroli, ale chęcią wsparcia podopiecznych placówki. Tego typu miejscom pomoc przydaje się zwłaszcza w okresie zimowym.

Mundurowi na pomoc czworonogom

Pracowników schroniska dla bezdomnych zwierząt w Bytomiu przy ulicy Łaszczyka czekała niedawno bardzo miła niespodzianka. Placówkę odwiedzili funkcjonariusze Policji. Nie przybyli jednak z pustymi rękami.

- Wizyta była wyjątkowa, bo mundurowi zabrali ze sobą dary, które trafiły do podopiecznych schroniska. Dzięki zorganizowanej zbiórce zwierzęta dostały karmę, koce i inne artykuły, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania wszystkich pupili. Szczególnie jeśli chodzi o trudny, zimowy okres, bezcenne okazały się koce, które uchronią zwierzęta przed mrozami - stwierdzają funkcjonariusze.

Zbiórkę na rzecz bezdomnych czworonogów wsparli mundurowi i pracownicy cywilni Komisariatu I Policji w Bytomiu. Do akcji dołączył przedstawiciel tarnogórskiej jednostki - aspirant sztabowy Łukasz Gryc. Na co dzień pracuje on jako przewodnik psa służbowego. To nie pierwszy raz, kiedy policjanci z powiatu tarnogórskiego okazali empatię względem zwierzaków. Niejednokrotnie zdarzało im się ratować je z opresji.

Policjanci z Kalet pomogli pieskowi

Może Cię zainteresować:

Policjanci z Kalet pomogli małemu psiakowi. Zwierzątko odnalazło właściciela

Autor: Urszula Gołkowska

21/08/2023

Kalety policja koty

Może Cię zainteresować:

Rowerzyści zauważyli w lesie porzucone kocięta. Zaopiekowali się nimi policjanci z Kalet

Autor: Urszula Gołkowska

17/09/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon