Policjant z Kalet ratował 10-miesięczną Zuzię. Dzięki jego pomocy karetka dotarła na czas

Ta sytuacja mogła skończyć się tragicznie. Podczas podróży ze swoimi rodzicami mała Zuzia straciła przytomność i przestała oddychać. Na miejscu znalazł się funkcjonariusz z Kalet, który natychmiast zajął się potrzebującą i jej opiekunami.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Policja kalety pomoc dziecko

Policjant z Kalet na pomoc niemowlakowi

W sierpniu 2023 roku rodzina z małym dzieckiem podróżowała przez powiat tarnogórski. W pewnym momencie rodzice zorientowali się, że córeczka przestała oddychać. Natychmiast powiadomili numer alarmowy. Na miejsce skierowano między innymi sierż. szt. Rafała Matyję. Policjant z Kalet monitorował stan dziecka, a także zapewniał pomoc psychologiczną dla rodziców. Podjął nawet próbę pilotażu 10-miesięcznej Zuzi, ale karetka zdążyła już w tym czasie nadjechać. Dziewczynka trafiła do szpitala, gdzie czekały na nią badania.

Wdzięczni za okazaną pomoc rodzice przesłali list do Komendanta Powiatowego Policji w Tarnowskich Górach insp. Sławomira Bylickiego. W piśmie proszą o przekazanie ich podziękowań sierż. szt. Rafałowi Matyji:

Policjant dnia 08.08.2023 udzielił nam pomocy na trasie Kalety-Boronów. Nasza mała córeczka straciła przytomność i przestała oddychać podczas jazdy samochodem. Policjant wykazał się duża empatią i szybkością działania. Nakierował i sprowadził karetkę, która nie umiała dotrzeć na miejsce. Był gotowy nas eskortować do szpitala. Podjął też decyzję o ewentualnej eskorcie, w chwili gdy służby ratunkowe nie docierały na czas.

Takich ludzi jest naprawdę mało. Otwartych na pomoc, zorganizowanych i empatycznych. Udzielił nam rodzicom wsparcia zapewniając, że pomoc na pewno będzie na czas i nic złego się małej nie stanie.

Dzięki pomocy policjanta karetka dotarła na czas. Dziecko zostało przetransportowane do szpitala w Chorzowie, gdzie uzyskało niezbędną pomoc medyczną.

Jako rodzice Zuzi pragniemy jeszcze raz podziękować i docenić policjanta, który okazał nam tyle wsparcia i pomocy. Dzięki niemu zdrowie i życie naszej córeczki zostało ocalone. Doceniamy z serca.
Policja krupski mlyn karetka pogotowia

Może Cię zainteresować:

Policjant z Tworoga ruszył na ratunek seniorce zamkniętej w mieszkaniu. Kobieta trafiła pod opiekę lekarzy

Autor: Urszula Gołkowska

12/10/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon