Policyjne działania "Prędkość". Mundurowi wykryli prawie sto przypadków złamania ograniczeń

Funkcjonariusze z naszego miasta włączyli się do ogólnopolskiej inicjatywy, która miała na celu uspokojenie prędkościowych zapędów części kierowców. Podsumowanie wczorajszych działań nie napawa jednak optymizmem...

Policyjne kontrole w Tarnowskich Górach

20 września od wczesnych godzin porannych aż do późnego wieczoru mundurowi przeprowadzali działania w ramach akcji "Prędkość". Objęła ona swoim zasięgiem obszar całej Polski.

- Łamanie przepisów prawa ruchu drogowego to niewątpliwie najczęstsza przyczyna wypadków i kolizji, a także występowania zagrożenia na drogach. W szczególności dotyczy to nieprzestrzegania dozwolonych prędkości jazdy. Brawura za kierownicą może skończyć się tragicznie nie tylko dla kierującego - stwierdzają funkcjonariusze.

Na terenie powiatu tarnogórskiego stróży prawa można było spotkać od godziny 6:00 do 22:00. Kontrole prowadzili policjanci drogówki oraz grupy SPEED. Niestety okazało się, że kierowcy przejeżdżający przez nasze drogi nie respektują obowiązujących ograniczeń. Policjanci skontrolowali 113 pojazdów. Ujawnili 96 przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

- Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, może dochodzić do wielu niebezpiecznych i nagłych sytuacji, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie będziemy w stanie opanować prowadzonego pojazdu, a tym samym przyczynimy się do tragicznego w skutkach zdarzenia - apelują mundurowi.

Niedawno, 4 września, policjanci przeprowadzali akcję "Trzeźwość". Miała ona na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego pojazdów prowadzonych przez kierowców będących pod wpływem alkoholu. Z kolei 13 września funkcjonariusze podczas akcji "Bezpieczny cyklista" zwracali szczególną uwagę na rowerzystów, motocyklistów oraz osoby prowadzące elektryczne hulajnogi.

Tarnowskie góry kontrola drogowa 2

Może Cię zainteresować:

Trzech zatrzymanych na dwa tysiące skontrolowanych. Policjanci podsumowują akcję "Trzeźwość"

Autor: Redakcja TG

05/09/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon