Policyjny pościg za złodziejami paliwa. Co wydarzyło się w Świerklańcu?

Dwóch mężczyzn próbowało ukraść paliwo na jednej ze stacji. Nie mieli jednak szczęścia. Pobliską drogą przejeżdżali właśnie funkcjonariusze...

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Świerklaniec, stacja benzynowa

Złodzieje ze stacji zatrzymani

Ceny benzyny bynajmniej nie wywołują uśmiechu na twarzy kierowców. Pewni mieszkańcy Tarnowskich Gór postanowili znaleźć inny sposób na pozyskanie paliwa. Zdarzenie miało miejsce w zeszłym tygodniu. 35-latek razem ze swoim 40-letnim wspólnikiem próbowali okraść stację benzynową w Świerklańcu. Tak się złożyło, że zauważyli ich policjanci z wydziału ruchu drogowego, którzy jechali do Ożarowic.

- Podczas przejazdu obok stacji paliw, znajdującej się w Świerklańcu, mundurowi zauważyli przy jednym z dystrybutorów auto na niemieckich numerach rejestracyjnych. Obok niego jeden z mężczyzn tankował samochód, drugi wlewał paliwo do plastikowych kanistrów. Policjanci podejrzewali, że może właśnie dochodzić do kradzieży paliwa - informują funkcjonariusze.

Na widok stróżów prawa podejrzani przestali tankować, wrzucili kanistry do bagażnika, a następnie próbowali uciec z miejsca kradzieży. Policjanci ruszyli za nimi na sygnale. Nie minęło wiele czasu, a pojazd złodziei został zatrzymany. Mundurowi znaleźli w nim nie tylko paliwo, ale także polskie tablice rejestracyjne samochodu.

Mężczyźni przyznali się do popełnionego czynu. Wartość skradzionego paliwa wyniosła 800 złotych. Zatrzymanym grozi do pięciu lat więzienia.

Złodzieje okradli sklep w Kaletach. Ich łupem padło... kilkaset jajek niespodzianek

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon