Pomaszerowali przez Tarnowskie Góry dla świadomości autyzmu. Zobaczcie relację z imprezy

Ostatnia sobota w naszym mieście miała kolor niebieski. To za sprawą organizatorów kolejnej edycji Spaceru dla Autyzmu oraz uczestników tej akcji. Nad Zalewem Pniowiec zebrało się wyjątkowo dużo osób.

Niebieski Spacer dla Autyzmu w Tarnowskich Górach

Nasze miasto dołączyło do ogólnoświatowej inicjatywy. Właśnie w kwietniu obchodzony jest Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji Środowiskowy Dom Samopomocy w Tarnowskich Górach, grupa sportowa NORDICUS Strzybnica oraz Szkoła Podstawowa nr 13 z oddziałami integracyjnymi zaprosili wszystkich mieszkańców i gości na wydarzenie o takiej właśnie tematyce. 13 kwietnia uczestnicy zebrali się przy Zalewie Pniowiec, by wspólnie przemaszerować leśną trasą. Kolorem obowiązującym był oczywiście niebieski. Do akcji dołączyli m.in. Zespół Szkół Specjalnych w Radzionkowie, Dom Pomocy Społecznej w Miedarach, Środowiskowy Dom Samopomocy przy Stowarzyszeniu "Serdeczni", Camp As Blue z Katowic, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowskich Górach.

- IV Niebieski Spacer dla Autyzmu to już historia. Cieszymy się, że tak dużo osób zechciało pójść z nami - wspominają organizatorzy. - Dziękujemy i do zobaczenia za rok - zapraszają.
Tarnowskie gory szafa spoleczna

Może Cię zainteresować:

W naszym mieście powstaje Tarnogórska Szafa Społeczna. Na czym ma polegać?

Autor: Urszula Gołkowska

12/04/2024

Tarnowskie gory wybory pieknej z rept

Może Cię zainteresować:

Zbliża się kolejne jabłkowe święto w Tarnowskich Górach. Pamiętacie o Wyborach Pięknej z Rept?

Autor: Urszula Gołkowska

11/04/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon