W naszym mieście powstaje Tarnogórska Szafa Społeczna. Na czym ma polegać?

Idea wymiany dobrych, ale niepotrzebnych przedmiotów ma się dobrze. Także w naszym mieście. W centrum pojawił się punkt, gdzie zbędne ubrania, sprzęt domowy czy książki można przekazać osobom potrzebującym.

Tarnowskie gory szafa spoleczna

Tarnogórska Szafa Społeczna

- Witamy Was serdecznie! Chcemy razem z Wami stworzyć coś wielkiego i dobrego! Tarnogórska Szafa Społeczna to miejsce, gdzie każda osoba potrzebująca znajdzie pomoc w miarę naszych możliwości! To punkt, w którym możecie zostawić niepotrzebne artykuły gospodarstwa domowego lub ubrania, które po porządkach okazały się nieużywane - zapraszają organizatorzy.

W inicjatywę może włączyć się każdy zainteresowany niesieniem pomocy, ale także ideą minimalizmu oraz ekologii. Oddawane przedmioty nie zostaną zmarnowane - trafią w ręce kogoś, komu mogą się przydać i przynieść radość.

- Jeśli potrzebujecie naszej pomocy, to możecie przyjść, zobaczyć, czy mamy to, czego Wam brakuje - jeśli aktualnie nie mamy czegoś, to zgłosić nam, co jest potrzebne. Współpracujemy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Tarnowskich Górach, dzięki czemu możemy pomóc, jeśli nie wiecie, gdzie udać się z Waszym problemem - dodają koordynatorzy.

Tarnogórska Szafa Społeczna funkcjonuje przy ulicy Opolskiej 21A. Punkt można odwiedzać w każdy czwartek w godzinach od 16:00 do 19:00. Natomiast w sobotę 20 kwietnia chętni będą mieli okazję, by osobiście spotkać się z organizatorami przedsięwzięcia. Event odbędzie się w Starej Stajni u Wojtachy (ul. Ratuszowa 8) od 10:00 do 15:00.

- Zapraszamy Was na wydarzenie, gdzie będziecie mogli z nami porozmawiać, dowiedzieć się więcej na temat naszej działalności. Będzie można przynieść ubrania i wymienić na coś, co Wam się spodoba oraz poczęstować się ciastem zrobionym przez naszych wolontariuszy - zapraszają organizatorzy.
Akcja sadzimy nadlesnictwa

Może Cię zainteresować:

Nadleśnictwa rozdają sadzonki drzew oraz krzewów. I to za darmo! Gdzie można je odebrać?

Autor: Urszula Gołkowska

11/04/2024

Tarnogórski Informator Seniora

Może Cię zainteresować:

Powstał Tarnogórski Informator Seniora. Co w nim znajdziemy i gdzie można go dostać?

Autor: Urszula Gołkowska

25/03/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon