Poszukiwane pamiątki związane z I LO im. Sempołowskiej. Szykuje się nowa wystawa

Muzeum w Tarnowskich Górach poszukuje różnego rodzaju przedmiotów związanych ze szkołą z naszego miasta. Jak kontaktować się z organizatorami akcji?

Muzeum w Tarnowskich Górach
Tarnowskie góry lo im sempołowskiej

Powstaje wystawa o "Sempie"

W zeszłym roku podobna inicjatywa organizowana była w związku z ekspozycją poświęconą Zakładom Przemysłu Odzieżowego "Tarmilo". Akcja spotkała się z chęcią pomocy ze strony mieszkańców. Również sama wystawa cieszyła się niemałym zainteresowaniem.

Teraz Muzeum w Tarnowskich Górach poszukuje pamiątek związanych z I LO im. Sempołowskiej. Mogą to być pochodzące z różnych okresów działalności przedmioty dokumentujące historię szkoły, fotografie, dokumenty, świadectwa szkolne, tarcze, pamiątki po nauczycielach, kołach zainteresowań istniejących na terenie placówki, sukcesach odnoszonych przez jej podopiecznych w różnego rodzaju konkursach. Muzealnicy proszą o wypożyczenie tych domowych zbiorów w związku z planowanym przedsięwzięciem.

Jeszcze w tym roku będziemy mogli zobaczyć specjalną wystawę poświęconą LO im. Sempołowskiej. Wernisaż zaplanowano na 20 października.

- Muzeum w Tarnowskich Górach wspólnie z I LO w bieżącym roku przygotowuje wystawę poświęconą okrągłemu jubileuszowi powstania tej placówki. Licząc od daty utworzenia polskiej szkoły średniej dla dziewcząt w 1923 roku mija właśnie 100 lat. W rzeczywistości jej początki sięgają jednak lat 60. XIX wieku - tłumaczą organizatorzy.

Jak przekazać pamiątki?

Zainteresowani użyczeniem obiektów proszeni są o kontakt z kuratorem wystawy dr. Krzysztofem Gwoździem do końca lipca 2023 r. Można to zrobić pisząc na adres: k.gwozdz@muzeumtg.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu: 32 285 26 07, wew. 24.

Tarnowskie Góry. "Ubierało nas Tarmilo"

Może Cię zainteresować:

Widzieliście wystawę "Ubierało nas Tarmilo"? To już ostatnia okazja!

Autor: Urszula Gołkowska

24/11/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon