Potrącenie 12-letniego rowerzysty na ulicy Zagórskiej. Nastolatek trafił do szpitala

W Strzybnicy doszło do potrącenia 12-letniego rowerzysty. Nastolatek jadąc ulicą Zagórską skręcał w Powstańców Warszawskich. Jadący z naprzeciwka ford uderzył w tylnie koło roweru. Młody rowerzysta z obrażeniami ciała został przewieziony do Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.

Mapy Google
Wypadek Zagórska potracenie rowerzysty

Potrącenie rowerzysty na ulicy Zagórskiej

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 4 czerwca. Około godziny 17.00 12-letni nastolatek jadąc ulicą Zagórską próbował skręcić w ulicę Powstańców Warszawskich. Kierujący 62-letni mężczyzna jadący z naprzeciwka nie zauważył rowerzysty i uderzył w tylnie koło roweru. Nastolatek upadł i doznał obrażeń ciała.

- 12-letni rowerzysta nie zachował odpowiednich środków ostrożności wykonując manewr skrętu w lewo. Nastolatek został przewieziony przez karetkę pogotowia do szpitala - wyjaśnia Kamil Kubica, rzecznik prasowy komendy policji w Tarnowskich Górach.

Nastolatek doznał niezagrażających życiu obrażeń. Doszło u niego do stłuczenia klatki piersiowej. Rowerzysta został przewieziony na oddział pediatryczny Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie, mieszczący się przy ulicy Truchana. Wiadomo, że 62-letni kierujący fordem był trzeźwy, w samochodzie podróżowało także dwóch pasażerów. Utrudnienia w ruchu trwały przez kilkadziesiąt minut.

Potrącenie na przejściu Wyszyńskiego

Może Cię zainteresować:

Nastolatka została potrącona na przejściu dla pieszych. Pomocy udzielili jej świadkowie zdarzenia

Autor: Martyna Urban

04/05/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon