Powiat tarnogórski w nowym filmie Lecha Majewskiego. Brigitte Bardot w Pałacu Kawalera

Jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w naszym powiecie pojawiło się jako tło planu filmowego w produkcji, która wchodzi właśnie do kin. Zobaczymy w niej również tarnogórskiego aktora.

"Brigitte Bardot cudowna"
Brigitte bardot cudowna świerklaniec

Pałac w Świerklańcu w nowej premierze

Kilka dni temu do polskich kin trafił film "Brigitte Bardot cudowna". Opowiada on o bohaterze, który wykorzystuje swoją wyobraźnię, by poradzić sobie z ponurą rzeczywistością.

Jest połowa XX wieku w Polsce Ludowej. Adam mieszka z matką, którą niepokoją funkcjonariusze Urzędu Bezpieczeństwa. Ojciec Adama jako pilot bronił Albionu podczas II wojny światowej i słuch o nim zaginął. Nie wiadomo czy pozostał w Anglii, czy wrócił do kraju i ukrywa się, by uniknąć prześladowań. Przychodzą od niego paczki i kartki pocztowe, ale Adam, który nigdy nie widział swojego ojca, podejrzewa, że paczki przysyła ktoś inny. W szkole bezustannie marzy, że któregoś dnia ojciec wyląduje na zakurzonym boisku w swoim Spitfajerze i wznieci tuman pyłu, z którego wyłoni się żywy, bohaterski i wspaniały. Tymczasem oglądając w kinie "Pogardę" Jeana-Luca Godarda przenosi się do garderoby młodej Brigitte Bardot i jej świata gwiazd filmu i muzyki - czytamy w opisie.

Reżyserem filmu został Lech Majewski. Jest znany ze swoich poprzednich dzieł, takich jak "Młyn i krzyż", "Dolina Bogów" czy "Wojaczek". W jego najnowszej produkcji wykorzystano wiele śląskich lokacji. Na ekranie zobaczymy między innymi IV Liceum Ogólnokształcące i Kinoteatr Rialto w Katowicach, budynek sosnowieckiej Szkoły Realnej, I Liceum Ogólnokształcące w Zabrzu czy Zespół Pałacowo-Parkowy w Krowiarkach, a także Pałac Kawalera w Świerklańcu.

Kolejny sukces tarnogórskiego studia filmowego. AG Studio nakręciło teledysk dla Agnieszki Chylińskiej

To jeszcze nie koniec niespodzianek. W jedną z postaci filmu Majewskiego wcielił się tarnogórski aktor. Eryk Lubos, któremu popularności przydała rola "Pluskwy" w serialu "Ojciec Mateusz", tym razem stanie u boku Weroniki Rosati, Magdaleny Różczki i Joanny Opozdy. Tarnogórzanin zagra Cezanne'a. W przyszłym roku Lubos znów powróci w kryminalnej odsłonie. Otrzymał główną rolę w produkcji, która kręcona będzie m.in. w Tarnowskich Górach.

Plan filmowy w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

W Tarnowskich Górach zostanie nakręcony film "Diabeł". Główną rolę zagra w nim Eryk Lubos

Autor: Martyna Urban

24/10/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon