Powiat tarnogórski w sprawie Ukrainy: "Jesteśmy gotowi do realizowania wytycznych administracji rządowej"

Wczoraj, 24 lutego, przedstawiciele władz powiatowych i gminnych porozumieli się w celu omówienia aktualnej sytuacji i podjęcia postanowień w sprawie możliwej konieczności przyjęcia uchodźców.

Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach
Tarnowskie Góry pomoc Ukrainie

Powiat tarnogórski a Ukraina

Starosta Powiatu Tarnogórskiego zwołała wczoraj Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Podczas spotkania mówiono o stanie przygotowań do świadczenia pomocy potrzebującym mieszkańcom Ukrainy, którzy mogą pojawić się w naszym powiecie. Jak zaznaczają przedstawiciele starostwa, wszystkie gminy zadeklarowały wsparcie i solidarność w sytuacji potencjalnego kryzysu.

- W obliczu bezprawnego ataku Rosji na Ukrainę, stanowczo potępiamy tego typu działania, które nie mają żadnego usprawiedliwienia – oznajmia starosta Krystyna Kosmala. - Jako Powiat Tarnogórski jesteśmy gotowi do realizowania wytycznych administracji rządowej w zakresie pomocy humanitarnej dla uchodźców - zapewnia.

Jako znak solidarności ze wschodnimi sąsiadami, w budynku starostwa, obok flagi naszego kraju i powiatu tarnogórskiego, pojawiły się barwy Ukrainy.

Wczoraj w ratuszu odbyło się także spotkanie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Omawiano gotowość miasta Tarnowskie Góry na przyjęcie ukraińskich uchodźców.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon