Powstała rowerowa mapa Tarnowskich Gór. Gdzie można ją dostać?

Miasta Gwarków pochwaliły się nowym projektem. Organizacja ma już w swoim posiadaniu mapę, dzięki której rowerowe przejażdżki mogą stać się ciekawsze. Chętnie się nią podzieli z zainteresowanymi i to bezpłatnie.

UM Tarnowskie Góry
Tarnowskie gory mapa rowerowa

Rowerowa mapa TG do wzięcia

- Prosto z drukarni do rąk tarnogórskich rowerzystów, mieszkańców i turystów - pierwsze wydanie naszej mapy rowerowej jest już dostępne. Planowanie weekendowej wycieczki, znalezienie optymalnej trasy przejazdu przez miasto czy też odkrywanie nowych miejsc, do których można dotrzeć jednośladem – dobra mapa z pewnością w tym pomoże - stwierdzają przedstawiciele organizacji Miasta Gwarków.

Co znajduje się na karcie? Umieszczono na niej informacje o infrastrukturze dla cyklistów oraz trasach rowerowych. Twórcy wskazali także ciekawe atrakcje w okolicy, które warto odwiedzić. Mapa jest wydawana bezpłatnie. Aktualnie można się po nią zgłosić do Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta Tarnowskie Góry. Pojawi się również w atrakcjach, miejscach noclegowych oraz lokalach gastronomicznych współpracujących z Miastami Gwarków. W powstawaniu projektu udział mieli nie tylko oficjalni twórcy, ale też amatorzy dwóch kółek.

- Mapę wydał Urząd Miejski Wydział Kultury, Turystyki i Promocji Miasta we współpracy z Lokalną Organizacją Turystyczną Miasta Gwarków.
Serdeczne podziękowania należą się tarnogórskim aktywistom rowerowym oraz miłośnikom miasta Tarnowskie Góry i jego zabytków za pomoc i zaangażowanie przy tworzeniu mapy - dodają urzędnicy miejscy.
Metrorower w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Metrorower dotrze do Tarnowskich Gór już w lipcu. Gdzie pojawią się jego stacje?

Autor: Urszula Gołkowska

09/05/2024

Kalety rowerzysci

Może Cię zainteresować:

Nowe udogodnienie dla cyklistów w Kaletach. Powstaje Miejsce Odpoczynku Rowerzystów

Autor: Urszula Gołkowska

16/05/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon