Poznajcie legendę o Pięknej z Rept. Znamy wyniki konkursu tarnogórskiej biblioteki

Podczas niedzielnego wydarzenia odbyło się ogłoszenie laureatów konkursu literackiego. Do uczestników trafiły cztery nagrody, a organizatorzy już zapowiadają kolejną edycję.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Bolesława Lubosza w Tarnowskich Górach
Legenda o pięknej z rept 2023

Legenda o Pięknej z Rept

Taki był temat literackiego wyzwania, do jakiego tarnogórzan zaprosiła Miejska Biblioteka Publiczna oraz Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej. W konkursie udział mógł wziąć każdy mieszkaniec województwa śląskiego, który ukończył 16 lat. Swoich sił spróbowało 14 osób. Ich opowiadania oceniła komisja w składzie: Magdalena Beśka, Krystian Krzemiński, Andrzej Kanclerz, Agnieszka Leciejewska. Werdykt jury poznaliśmy w niedzielę, 23 kwietnia, podczas Wyborów Pięknej z Rept. Wyniki prezentują się następująco:

  • I nagroda w wysokości 1 000 zł - Bożena Kaczmarczyk-Gwóźdź za opowiadanie "Piękna z Rept: Legenda o cierpieniu, przebaczeniu i radości"
  • II nagroda w wysokości 500 zł - Piotr Gansiniec za opowiadanie "Zima"
  • III nagroda w wysokości 300 zł - Dariusz Kowal za opowiadanie "Jabłko z głębi ziemi"
  • wyróżnienie z nagrodą w wysokości 200 zł - Małgorzata Kucia-Kancler za opowiadanie "Legenda o pięknej z Rept"
- Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Wszystkim autorom dziękujemy za udział w konkursie. Zapraszamy do przeczytania nagrodzonych prac - zachęcają organizatorzy.

Wybrane teksty dostępne są na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Bolesława Lubosza w Tarnowskich Górach. Ledwo zakończyła się pierwsza edycja konkursu, a już ogłoszono kolejną. Opowiadania zgłaszać można do 23 lutego 2024 roku. Na autorów najlepszych prace czekają nagrody pieniężne.

Konkurs kulinarny w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Kulinarny konkurs na najlepszą kaczkę i szarlotkę rozstrzygnięty. Nagrody trafiły do...

Autor: Urszula Gołkowska

24/04/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon