Trwają Wybory Pięknej z Rept 2023. Na rynku gry, warsztaty i występy

Dziś, 23 kwietnia, bohaterką dnia jest tarnogórska odmiana jabłoni. Na rynku odbywają się zajęcia, na scenie prezentują się mniej i bardziej znani artyści, a wszyscy mieszkańcy mogą wziąć udział w losowaniu sadzonek.

Wybory Pięknej z Rept 2023

W naszym mieście trwa właśnie druga edycja wydarzenia z jabłonią w roli głównej. Może ona stać się kolejnym symbolem Tarnowskich Gór. Jak wskazuje sama nazwa, odmiana rośliny pochodzi z Rept Śląskich.

Dzisiaj, 23 kwietnia, na rynku znajdziemy liczne atrakcje z motywem jabłka. Stowarzyszenie Góry Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Tarnogórskie Centrum Kultury przygotowało warsztaty plastyczne dla dorosłych i dzieci. Częścią wydarzenia są występy na scenie. Zobaczymy tam Grzegorza Poloczka, zespół "Chwila nieuwagi" czy lokalne grupy artystyczne. W międzyczasie każdy zainteresowany może wziąć udział w losowaniu ponad stu sadzonek jabłoni. Szczegółowy program poniżej.

Wybory Pięknej z Rept 2023. Jakie atrakcje się szykują?

Dziś także dowiemy się, która tarnogórska restauracja lub restauracje zwyciężyły w konkursie na przygotowanie najlepszej kaczki z jabłkami oraz najsmaczniejszej szarlotki. Kulinarne zmagania odbywają się oczywiście w ramach Wyborów Pięknej z Rept. Poznamy także laureata konkursu literackiego polegającego na stworzeniu legendy o tarnogórskiej jabłoni. W tym tygodniu dania z jabłkami przygotowywali również uczniowie "Gastronomika".

Konkurs Jabłko w roli głównej

Może Cię zainteresować:

Konkurs "Jabłko w roli głównej" rozstrzygnięty. Tym razem pierwsze miejsce zgarnęła tarta

Autor: Urszula Gołkowska

20/04/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon