Prawie 100 000 złotych dla tarnogórskich szkół. Placówki kupią nowy sprzęt

Tarnowskie Góry otrzymały dotację na realizację projektu "Wsparcie dla uczniów z Ukrainy". Dzięki dofinansowaniu do placówek edukacyjnych trafią pomoce dydaktyczne i urządzenia ICT.

Tarnowskie Góry dotacja dla szkół

100 000 zł dla szkół

Naszemu miastu udało się pozyskać niemałą dotację. Pochodzi ona ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Pomoc finansowa została udzielona na realizację zadania pod nazwą "Wsparcie dla uczniów z Ukrainy – Gmina Tarnowskie Góry". Łączna wartość projektu to 110 294,11 zł. Dofinansowanie wyniosło 99 264,70 zł (w tym 93 749,99 zł ze środków UE).

Celem zadania jest wzrost dostępności do wysokiej jakości oferty kształcenia ogólnego uczniów uciekających z Ukrainy, w związku z atakiem Federacji Rosyjskiej na ten kraj.

- W ramach zadania przewidziano zakup pomocy dydaktycznych takich jak: laptopy, projektory, telewizor, tablice interaktywne, drukarka, głośniki, tablet oraz chusty animacyjnej, książek do nauki języka polskiego. Sprzęt i pomoce zakupione w ramach projektu zostaną przekazane do dziesięciu szkół podstawowych w mieście Tarnowskie Góry - tłumaczą urzędnicy.
Agregaty dla Ukrainy

Może Cię zainteresować:

Agregaty dla Ukrainy. Do akcji dołączyły się Tarnowskie Góry

Autor: Urszula Gołkowska

12/01/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon