Agregaty dla Ukrainy. Do akcji dołączyły się Tarnowskie Góry

Wczoraj, 11 stycznia, siedem urządzeń wyruszyło z Górnego Śląska na wschód. Docelowo trafią do Lwowa.

TG dla Ukrainy

Wojna za naszą wschodnią granicą trwa, a nasze miasto nie przestaje wspierać potrzebujących - zarówno tych, którzy w nim zamieszkali, jak i osób pozostającym na terenach zagrożonych. Wczoraj Tarnowskie Góry oficjalnie przekazały swoją część pomocy w ramach szerszej akcji. Razem z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią, Katowicami i gminą Imielin podarowały przedstawicielom Lwowa agregaty prądotwórcze.

- Kiedy dostaliśmy pytanie o możliwość wsparcia naszych przyjaciół w taki sposób, nie zastanawialiśmy się ani chwili – stwierdził burmistrz Tarnowskich Gór Arkadiusz Czech.

Miasto kupiło średniej wielkości urządzenie o mocy 6,5 KW. Katowice przekazały trzy agregaty, Metropolia dwa, Imielin jeden. Łączna wartość sprzętu wynosi około 150 tysięcy złotych.

- Jesteśmy z wami, kibicujemy i wspomagamy, jak tylko możemy. Wierzymy, że ten nowy rok przyniesie odmianę, że wreszcie nastanie spokój - powiedziała podczas spotkania Danuta Kamińska, wiceprzewodnicząca Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Sprzęt odebrali przedstawiciele Politechniki Lwowskiej - prof. Yurii Malynovsky i prof. Volodymyr Schepitchak.

– Na uczelni potrzebny jest prąd. Wszystkie urządzenia i serwery podłączone do systemu go potrzebują. Mamy studentów, którzy studiują stacjonarnie i online. Niektórzy nasi studenci są ze wschodu Ukrainy i są obecnie zakwaterowani w budynkach studenckich i halach sportowych. To dla nas ważne, żeby studenci mogli studiować na różnych kierunkach studiów – powiedział prof. Yurii Malynovsky, Dziekan Wydziału Ekonomii.
Tarnowskie góry klub seniora

Może Cię zainteresować:

Przy tarnogórskim rynku powstaje siatka maskująca dla ukraińskich żołnierzy. Jak dołączyć do akcji?

Autor: Urszula Gołkowska

01/12/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon