Prezent na stulecie OSP w Kaletach prawie gotowy. Druhowie otrzymają nową remizę

We wrześniu jednostka z Kalet będzie celebrować ważny jubileusz. Z tej okazji w mieście oficjalnie otwarty zostanie budynek, który posłuży strażakom, a co za tym idzie - całej lokalnej społeczności.

Koniec budowy nowej remizy

Strażacy z Kalet doczekali się tego momentu. Prace nad obiektem trwały niecały rok. Miasto planowało przeznaczyć na tę inwestycję kwotę 4 680 000 zł. Do przetargu zgłosiły się trzy firmy. Najtańszą propozycję - 3 049 272,34 zł - przedstawiła spółka NAU-TECHNIKA z Tarnowskich Gór. Zdecydowano się jednak na ofertę najdroższą, ale mieszczącą się w założonej kwocie, jaką złożyło konsorcjum TIGER-BUD - 4 496 296,98 zł. Zadanie zostało wsparte przez Program Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.

Remiza została ulokowana u zbiegu ulic Leśnej oraz Gwoździa w Kaletach. Zakończyły się już roboty budowlane. Obecnie trwają odbiory techniczne obiektu. Jak dokładnie wygląda?

- Nowa siedziba ochotniczej straży pożarnej to nowoczesny, jednokondygnacyjny budynek o kubaturze 3 657 m³. Jego powierzchnia użytkowa to nieco ponad 555 m². W budynku znalazły się dwa garaże dla pojazdów pożarniczych. Pierwszy z czterema bramami i czterema stanowiskami dla dużych samochodów ratowniczo-gaśniczych. Drugi z dwiema bramami i czterema stanowiskami dla mniejszych pojazdów. W tylnej części budynku zlokalizowano pomieszczenia użytkowe: szatnię, umywalnię, magazyn oraz pomieszczenia gospodarcze, porządkowe i socjalne - opisują urzędnicy miejscy.

Uroczyste otwarcie obiektu zaplanowano na 2 września. Będzie ono częścią obchodów stulecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach. Szczegóły wydarzenia poznamy w późniejszym czasie. Na razie wiadomo, że odbędzie się Msza święta, apel strażacki oraz przekazanie nowego budynku strażnicy przez burmistrza Klaudiusza Kandzię kaletańskim druhom.

Tężnia solankowa kalety

Może Cię zainteresować:

Zielona inwestycja w Kaletach. Nad Małą Panwią ma powstać tężnia solankowa

Autor: Urszula Gołkowska

17/05/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon