Przebudowa centrum Kalet. Kiedy rozpoczną się prace?

Urząd Miasta ogłosił przetarg na roboty budowalne w sercu Kalet. Jakie zmiany znajdą w wyglądzie przestrzeni publicznej?

UM Kalety
Kalety. Przebudowa centrum

Kalety jak nowe

Można już składać oferty na realizację zadania "Przebudowa centrum miasta – utworzenie nowej przestrzeni publicznej". Inwestycja została zapowiedziana wcześniej. W październiku projekt otrzymał dofinansowanie w ramach Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład", które pokryje większość kosztów. Wartość prac szacowana jest na 2 825 369,88 zł.

- Zmianie poddane zostaną tereny obejmujące obszar od placu targowego do budynku banku, a w ostatnim etapie zostanie zmodernizowana przestrzeń przed budynkiem banku i PSS Społem - podają pracownicy Urzędu Miasta.
- Planowane jest również utworzenie dodatkowych miejsc parkingowych, utwardzenie terenu z miejscami na zieleń z krzewami niskopiennymi, montaż małej architektury w postaci ławek, donic i kwietników, a także ustawienie postumentu z wizerunkiem patrona szkoły podstawowej - dodają.

Oferty dotyczące przetargu składać można do 27 stycznia. Będą one oceniane pod względem ceny (60%) oraz okresu gwarancji (40%). Realizacja inwestycji została zaplanowana na 2022 rok.

Wizualizacje efektów końcowych zobaczyć można w artykule "Kalety jak nowe. Szykuje się przebudowa centrum miasta".

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon