Przedszkolaki i uczniowie z Tarnowskich Gór wsiadają na rowery, by powalczyć o nagrody

Dobre nawyki trzeba krzewić już od najmłodszych lat. Wiedzą o tym nauczyciele, którzy zgłosili swoje placówki do udziału w rowerowym wyzwaniu. Zachęcają podopiecznych, żeby drogę na lekcje przebyli jednośladami.

Rowerowy Maj 2024 w Tarnowskich Górach

Jeśli w najbliższym czasie zobaczycie więcej młodych mieszkańców na ulicach, to znak, że akcja się rozkręciła. Rowerowy Maj ma na celu zachęcenie dzieci do przyjazdu na zajęcia przyjaznymi dla środowiska i ich zdrowia środkami transportu. W tym celu warto chwycić za rower, hulajnogę, rolki czy deskorolkę. Za dojazd z wykorzystaniem tych pojazdów przedszkolaki oraz uczniowie zbierają naklejki. Na zaangażowanych czekają nagrody.

W tym roku do akcji dołączyło dziesięć tarnogórskich placówek. Będzie to sześć szkół podstawowych, a także cztery przedszkola. Łącznie mamy nowy rekord. Do wyzwania zaproszonych jest 1247 dzieci i 83 nauczycieli. W zeszłym roku w Rowerowym Maju uczestniczyły 992 osoby. Akcja potrwa oficjalnie do 29 maja, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by na lekcje dojeżdżać w ten sposób także w innych sprzyjających pogodowo miesiącach.

Rowerowy Maj motywuje dzieci do aktywności. Chętnie biorą one udział w akcji, bo czują się bezpiecznie. Przede wszystkim dlatego, że mogą korzystać z dróg rowerowych i to nie tylko takich, które wiodą przez ulicę, ale również tych specjalnie wybudowanych, odseparowanych od dużego ruchu ulicznego, a przez to bardziej bezpiecznych – powiedział Aleksander Kopia, Tarnogórski Oficer Rowerowy.

Dzień Flagi 2024 w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Ponad 100 osób wyruszyło z flagami z Tarnowskich Gór. "Świętujemy w wielkim stylu"

Autor: Urszula Gołkowska

04/05/2024

Dzień Flagi 2024 w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Ponad 100 osób wyruszyło z flagami z Tarnowskich Gór. "Świętujemy w wielkim stylu"

Autor: Urszula Gołkowska

04/05/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon