Przy trzech tarnogórskich szkołach mogą stanąć wiaty dla młodych rowerzystów

Radna miejska Dorota Tiszler zgłosiła interpelację w sprawie elementów infrastruktury dla cyklistów. Co na to Urząd Miasta?

UM Tarnowskie Góry
Tarnowskie góry szkoły wiaty rowerowe

Radna w sprawie wiat dla uczniów

Dorota Tiszler (Inicjatywa Obywatelska Powiatu Tarnogórskiego) zgłosiła propozycję małej inwestycji, która mogłaby przydać się uczniom szkół podstawowych z naszego miasta. Dzieci i młodzież dojeżdżają na zajęcia między innymi na rowerach. Jak stwierdza radna, wiaty powinny znaleźć się przy wszystkich placówkach, ale na początek typuje trzy z nich:

  • Szkołę Podstawową nr 3 im. ks. Blachnickiego
  • Szkołę Podstawową nr 8 im. Pułku 3 Ułanów Śląskich
  • Szkołę Podstawową nr 10
Gmina Tarnowskie Góry jest na etapie finalizowania dużej inwestycji, jaką jest budowa ścieżek rowerowych. Zachęcamy młodych tarnogórzan, aby wybierali rower, hulajnogę jako środek transportu do szkoły. W związku z tym musimy zadbać o bezpieczne miejsca postojowe dla rowerów na terenie placówek oświatowych. Uczniowie tarnogórskich szkół biorą czynny udział w Kampanii "Rowerowy Maj", co świadczy o tym, że młodzi tarnogórzanie mają świadomość, że wybierając rower jako środek transportu dbają o swoje zdrowie i środowisko. Mam nadzieję, że docelowo pozostałe placówki oświatowe naszej gminy będą również wyposażone w wiaty rowerowe - czytamy w uzasadnieniu.

Wiaty być może w przyszłym roku

Ratusz odniósł się do złożonej przez radną propozycji. Jak stwierdza w odpowiedzi burmistrz Arkadiusz Czech, w ramach realizowanego obecnie zadania pn. "Rozbudowa centrum przesiadkowego wraz z budową infrastruktury rowerowej w mieście Tarnowskie Góry" nie planuje się budowy wiat rowerowych przy szkołach podstawowych. Jednak zapowiada, że inwestycja mogłaby zostać wykonana w następnym roku.

Rozumiejąc potrzeby przyszłych użytkowników budowanych dróg rowerowych, w tym uczniów tarnogórskich szkół, Wydział Inwestycji i Remontów zaproponuje wprowadzenie do planu budżetu miasta Tarnowskie Góry na 2024 rok zadania inwestycyjnego obejmującego budowę przedmiotowych wiat - dodaje burmistrz w odpowiedzi.
Rowerowe atrakcje w Kaletach 6

Może Cię zainteresować:

Czas na rowerową przygodę w Leśnym Zakątku Śląska. Kalety zapraszają miłośników dwóch kółek

Autor: Urszula Gołkowska

14/07/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon