Przypadkowi przechodnie i mundurowi uratowali mężczyznę. 71-latek nie dawał oznak życia

Nie wiadomo, jak skończyłaby się ta sytuacja dla starszego mężczyzny, gdyby nie uważność przechodniów i szybka pomoc mundurowych. Na szczęście i jedni, i drudzy zareagowali na czas.

Urszula Gołkowska
Tarnowskie góry park miejski

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę, 13 listopada. Tarnogórscy policjanci: asp. szt. Tomasz Czarnuch i asp. Krzysztof Szymański, patrolowali okolice Parku Miejskiego. W pewnej chwili podeszli do nich zgłaszający. Opowiedzieli o nieprzytomnym mężczyźnie leżącym w pobliżu. Funkcjonariusze ruszyli na pomoc.

Znaleziony człowiek nie dawał znaków życia. Mundurowi przystąpili do akcji ratunkowej. Na miejscu znalazł się także druh z Państwowej Straży Pożarnej. Przejeżdżał akurat w pobliżu i gdy zobaczył, co się dzieje, postanowił pomóc. Po jakimś czasie przybyli również ratownicy medyczni. Przejęli pieczę nad nieprzytomnym mężczyzną. Na szczęście 71-latka udało się uratować. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy. Kto wie, ile zawdzięcza osobom, które nie zlekceważyły sytuacji.

- "Pomagamy i chronimy" – to krótkie hasło, które przyświeca każdemu, kto nosi mundur, bez względu jakiego jest koloru - podsumowują historię policjanci.
Pożar w Kaletach

Może Cię zainteresować:

Kalety. Policjanci uratowali mężczyznę z pożaru. To mogło skończyć się tragicznie

Autor: Urszula Gołkowska

23/05/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon