Pszczelarska przygoda w Kaletach. Swoje drzwi dla turystów otwiera pasieka edukacyjna

Sezon letni trwa i coraz więcej punktów zaczyna zapraszać gości. W Kaletach ciekawych sposobów na spędzenie wolnego czasu nie brakuje. Jednym z nich jest wizyta w Ichtioparku.

Poznaj życie pszczół

Od początku czerwca zainteresowani mogą zwiedzać kaletańską pasiekę edukacyjną. Znajduje się ona na terenie Ichtioparku. Obiekt dedykowany jest zarówno młodszym, jak i starszym gościom.

- Do uli wprowadzona została już rodzina pszczela, która w okresie letnim ponownie zasiedli teren naszej pasieki. Na miejscu każdy na żywo znów będzie mógł podejrzeć pracę pszczelej rodziny dzięki specjalnemu szklanemu ulowi - zapraszają urzędnicy miejscy.
- Co więcej, na miejscu skosztować będzie można różnych gatunków miodu, a także dowiedzieć się wielu ciekawostek o tych pożytecznych owadach, o których zawsze z wielką pasją opowiada pan pszczelarz opiekujący się naszą pasieką edukacyjną - dodają.

W obiekcie zobaczyć można prawdziwy kombinezon pszczelarski. Na zewnątrz budynku znajdziemy ścieżkę edukacyjną z grami terenowymi oraz mały ogród botaniczny. Atrakcja jest otwarta od czerwca, w soboty i niedziele w godzinach: 14:00–19:00.

Na ryby i nie tylko

Pasieka to niejedyny ciekawy punkt. Główną zaletą Ichtioparku w Kaletach jest możliwość wędkowania. Sezon na nie rozpoczął się już na początku maja. Wtedy oficjalnie zainaugurowano czas letniego wypoczynku z wędką.

Wszystkie potrzebne sprzęty oraz przynęty czekają na miejscu. Wypożyczalnia w miesiącach maj - czerwiec jest czynna w soboty i niedziele w godzinach od 14:00 do 20:00. Od tego roku zgłodniali wędkarze oraz wszyscy goście Ichtioparku mogą zamówić coś do zjedzenia w nowym punkcie gastronomicznym. Otworzył się on 29 kwietnia. Serwuje klientom wędzoną rybę.

Centrum Informacji Turystycznej w Kaletach

Może Cię zainteresować:

Kalety zapraszają na zwiedzanie i kawę. Centrum Informacji Turystycznej otwiera się w weekend

Autor: Urszula Gołkowska

12/05/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon