Radny interpeluje w sprawie dojścia do ogródków działkowych. Co na to GDDKiA?

Dominik Franiak
Osada Jana

Mirosław Grzęda, członek Rady Miejskiej, złożył do Urzędu Miasta pismo w sprawie bezpieczniejszej drogi dla działkowiczów z Osady Jana. Odpowiedź chyba nie zadowoli zainteresowanych...

4 lipca radny Mirosław Grzęda (reprezentant PiS) zgłosił interpelację dotyczącą wiaduktu przy Obwodnicy, a dokładniej schodów, które się tam znajdują. Jak czytamy w piśmie, korzystają z nich właściciele Rodzinnych Ogródków Działkowych "Wyzwolenie". 

- Wielu mieszkańców Osady Jana posiada ogródki działkowe (...), które znajdują się za torami kolejowymi na przeciw garaży na Osadzie Jana. Najbliższe przejście przez tory z Osady Jana znajduje się na wiadukcie na ulicy Obwodowej. Od strony Osady Jana schody na wiadukt są bezpieczne i solidne, natomiast z drugiej strony wiaduktu są niebezpieczne i wykonane niefachowo. Mając na uwadze, że większość działkowiczów z Osady Jana jest w starszym wieku lub porusza się o lasce, stwarza to tym bardziej zagrożenie dla ich zdrowia i życia - napisał radny w uzasadnieniu. 

Burmistrz Arkadiusz Czech przekazał zapytanie radnego lublinieckiemu oddziałowi Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Odpowiedź została wysłana 13 lipca. Co stanie się ze wspomnianym mało bezpiecznym zejściem z wiaduktu? 

- Rejon w Lublińcu informuje, że na przedmiotowym odcinku drogi nie jest przewidziany ruch pieszych, a wiadukt jest wyposażony w chodniki oraz schody dla obsługi technicznej (schody od strony Osady Jana). Stwierdzone schody znajdujące się na skarpie od strony ogródków działkowych nie zostały wykonane przez GDDKiA. Celem eliminacji zagrożenia zdrowia i życia użytkowników drogi, schody zostaną zdemontowane w bieżącym roku - poinformował Kierownik Rejonu Stanisław Zielski.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj dyskusję

Kolejny Na...

...to, że PiSowcy nie powinni zabierać głosu w ważnych sprawach :D

Gregs

Zawsze pod górkę. Byłoby bezpieczniej gdyby zrobiono porządne zejście z wiaduktu od strony działek. Ale nie, lepiej, żeby ludzie przechodzili przez tory. Co za kraj nie do życia :-(

czytaj więcej: