Radny interpeluje w sprawie dojścia do ogródków działkowych. Co na to GDDKiA?

Dominik Franiak
Osada Jana

Mirosław Grzęda, członek Rady Miejskiej, złożył do Urzędu Miasta pismo w sprawie bezpieczniejszej drogi dla działkowiczów z Osady Jana. Odpowiedź chyba nie zadowoli zainteresowanych...

4 lipca radny Mirosław Grzęda (reprezentant PiS) zgłosił interpelację dotyczącą wiaduktu przy Obwodnicy, a dokładniej schodów, które się tam znajdują. Jak czytamy w piśmie, korzystają z nich właściciele Rodzinnych Ogródków Działkowych "Wyzwolenie". 

- Wielu mieszkańców Osady Jana posiada ogródki działkowe (...), które znajdują się za torami kolejowymi na przeciw garaży na Osadzie Jana. Najbliższe przejście przez tory z Osady Jana znajduje się na wiadukcie na ulicy Obwodowej. Od strony Osady Jana schody na wiadukt są bezpieczne i solidne, natomiast z drugiej strony wiaduktu są niebezpieczne i wykonane niefachowo. Mając na uwadze, że większość działkowiczów z Osady Jana jest w starszym wieku lub porusza się o lasce, stwarza to tym bardziej zagrożenie dla ich zdrowia i życia - napisał radny w uzasadnieniu. 

Burmistrz Arkadiusz Czech przekazał zapytanie radnego lublinieckiemu oddziałowi Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Odpowiedź została wysłana 13 lipca. Co stanie się ze wspomnianym mało bezpiecznym zejściem z wiaduktu? 

- Rejon w Lublińcu informuje, że na przedmiotowym odcinku drogi nie jest przewidziany ruch pieszych, a wiadukt jest wyposażony w chodniki oraz schody dla obsługi technicznej (schody od strony Osady Jana). Stwierdzone schody znajdujące się na skarpie od strony ogródków działkowych nie zostały wykonane przez GDDKiA. Celem eliminacji zagrożenia zdrowia i życia użytkowników drogi, schody zostaną zdemontowane w bieżącym roku - poinformował Kierownik Rejonu Stanisław Zielski.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry, Boże Narodzenie 2021

Świąteczne ozdoby nie tylko w centrum miasta? Są takie plany

Wypadek na Obwodnicy 15.08

Kolejny wypadek na Obwodnicy. Dwie osoby w szpitalu

Tarnowskie Góry info

Podsumowanie tygodnia 09.-15.08

Rządowy Program Budowy Dróg Krajowych 2030

Powstanie obwodnica Tarnowskich Gór i kolejny fragment S11

Narodowy Spis Powszechny, Tarnowskie Góry

Nowy punkt spisowy w... tarnogórskim Parku Wodnym

Przejścia dla pieszych, Tarnowskie Góry, Bobrowniki Śląskie

Nowe przejścia dla pieszych na ulicy Korola?

Ks. Marcin Gruszka ze Zbrosławic

Zmarł proboszcz parafii w Zbrosławicach