Radzionków dla jeży. W jednym z parków pojawiły się specjalne domki dla tych zwierząt

Wielkimi krokami zbliża się sezon zimowy. W trosce o małe zwierzaki, Radzionków postanowił lokalnie przyczynić się do rozwoju bioróżnorodności poprzez montaż specjalnych schronień.

Domki dla jeży w Radzionkowie

Trend, który rozpowszechnia się wśród wielu miejscowości, dotarł także do powiatu tarnogórskiego. Urząd Miasta Radzionków pochwalił się swoją nową inwestycją. Jej beneficjentami zostaną... jeże.

- Dla zwierząt żyjących w środowisku miejskim zima jest szczególnie trudnym okresem. Zwierzęta aktywne przez cały rok w sezonie zimowym cierpią m.in. z powodu zmniejszenia dostępności pokarmu i wody, a gatunki hibernujące mają problem ze znalezieniem bezpiecznego miejsca do przezimowania - stwierdzają urzędnicy miejscy.

Z tego powodu w Parku Danielec pojawiły się małe drewniane skrzyneczki. Są to domki dla jeży. Mają na celu pomóc im w przetrwaniu zimowych mrozów. W pobliżu zamontowano także tablicę informacyjną mówiącą o potrzebach tych małych ssaków. Warto również wspomnieć, że wiosną w parkach na Danielcu i Księżej Górze rozwieszono specjalne budki dla nietoperzy. Schrony służą im w czasie dnia. Podobne konstrukcje można też zamontować we własnym ogrodzie czy na działce. Nietrudno jest je wykonać samemu lub ze wsparciem internetowych poradników. Dzięki temu w naszej okolicy może pojawić się więcej jeży, ptaków, nietoperzy czy pszczół.

Tarnogórskie Święto Drzewa 2023

Może Cię zainteresować:

Na tarnogórskim rynku można było odebrać darmową sadzonkę. Chętnych nie brakowało

Autor: Urszula Gołkowska

31/10/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon