Radzionków ma nowego radnego. Kto nim został i dlaczego w ogóle odbyły się wybory?

Jedna z Rad Miejskich powiatu tarnogórskiego przyjmie oficjalnie nowego członka. Opowiedziała się za nim większość uprawnionych mieszkańców. Co o nim wiemy?

Urna wyborcza glosy

Nowy radny w Radzionkowie

Niedawne zmiany mają związek z sytuacją, jaka wydarzyła się już kilka miesięcy temu. Urząd Miasta pożegnał Bernarda Skibińskiego, byłego Zastępcę Burmistrza Miasta Radzionków. Samorządowiec 27 lipca przeszedł na emeryturę. Od 1 sierpnia obowiązki Bernarda Skibińskiego przejęła nowa osoba. Został nią dotychczasowy radny miejski Grzegorz Szeremeta. Jego mandat wygasł 31 lipca.

W związku z tym w Radzionkowie odbyły się wybory uzupełniające. Kandydaci mogli starać się o miejsce w Radzie Miejskiej. O stanowisko postanowiło powalczyć dwóch zainteresowanych: Karol Majewski zgłoszony przez KWW Nasz Radzionków oraz Marcin Tomys reprezentujący KWW Inicjatywa Mieszkańców Radzionkowa.

Głosowanie odbyło się w niedzielę 6 listopada. Na miejsce lokalu wyborczego wybrano budynek Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Sikorskiego. W głosowaniu mogli brać udział mieszkańcy z okręgu wyborczego nr 3. Uprawnione były łącznie 803 osoby. Z możliwości tej skorzystało niezbyt wiele, bo tylko 15,32% upoważnionych (123 osoby). Wybory wygrał Karol Majewski zdobywając 66 głosów. Jednak różnica między nim i jego konkurentem nie była wcale duża - wyniosła zaledwie 9 głosów.

Nowy radny miejski złoży uroczyste ślubowanie podczas najbliższej sesji. Odbędzie się ona jutro, 24 listopada.

Radzionków szeremeta

Może Cię zainteresować:

Radzionków dziękuje i żegna Bernarda Skibińskiego. Co wiemy o nowym zastępcy burmistrza?

Autor: Urszula Gołkowska

22/08/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon