Radzionków. Trwają roboty przy ul. Dąbrowskiej. Kiedy możemy się spodziewać zakończenia prac?

W Radzionkowie utrudnienia drogowe przy ul. Dąbrowskiej potrwają jeszcze kilka tygodni. Znamy już jednak planowany termin zakończenia działań w tym miejscu.

Ulica Marii Dąbrowskiej w Radzionkowie jest przebudowywana. W zeszłym miesiącu wyłożono nową nawierzchnię ciągu pieszo-rowerowego na odcinku od ul. Nieznanego Żołnierza do ul. Jesionowej. Jak podaje Urząd Miasta, aktualnie trwa budowa oświetlenia ulicznego oraz formowanie warstwy podbudowy pod chodnik, jezdnię i ścieżkę rowerową. Na koniec utrudnień kierowcy będą musieli jeszcze trochę poczekać. Roboty powinny się zakończyć w grudniu tego roku.

Prace rozpoczęły się pod koniec stycznia. To drugi etap inwestycji dotyczącej przebudowy ulicy. Oprócz remontu drogi, prace obejmują także budowę kanalizacji deszczowej, oświetlenie uliczne, kanał technologiczny, oznakowanie pionowe i poziome, przebudowę sieci elektroenergetycznej. Na wykonawcę zadania wybrano firmę, która zaoferowała najniższą cenę w przetargu. Czeskie przedsiębiorstwo AWT REKULTIVACE A.S. podjęło się realizacji inwestycji za 6 437 389,50 zł brutto.

Remont ul. Knosały w Radzionkowie

Może Cię zainteresować:

Trwa remont ulicy Knosały w Radzionkowie. Na jakim etapie są obecnie prace?

Autor: Urszula Gołkowska

29/09/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon