Radzionków - tu byłem. Miasto dołącza do ogólnopolskiej akcji "Magnes Turysty"

Radzionków startuje z nowym przedsięwzięciem promującym to miejsce. Dla turystów przygotowano specjalne pamiątki.

UM Radzionków
Logo magnes turysty Radzionków

"Magnes Turysty"

Kto z nas nigdy nie wrócił do domu z bliższej lub dalszej podróży i nie przyczepił go na lodówkę lub podarował bliskiej osobie, która... również przymocowała go do lodówki? Pamiątkowe magnesy wciąż cieszą się niemałą popularnością jako prezent z wyprawy. Powstała nawet specjalna akcja, która umożliwia stworzenie własnej podróżniczej kolekcji.

- Magnes turysty to projekt powstały z myślą o turystach, kolekcjonerach i zbieraczach odwiedzających miasta w całej Polsce. Dzięki naszej współpracy z lokalnymi samorządami, instytucjami i przedsiębiorcami Magnes Turysty może trafić do każdego miasta w Polsce - stwierdzają inicjatorzy.

Wygląd pamiątek został ujednolicony. Każda z nich przypomina znak informujący o terenie zabudowanym. Na magnesach ukazane są charakterystyczne dla danego miasta obiekty i napis" "Tu byłem...".

- Forma projektu - kolekcja - jest zachętą do poznawania zakątków Polski. Dobrze znane, duże metropolie i malownicze małe miasteczka - każde z nich znajduje swój ślad w kolekcji - dodają twórcy pamiątek.

Radzionkowskie magnesy już w sprzedaży

Inicjatywa spotkała się z zainteresowaniem ze strony jednego z miast naszego powiatu. Magnesy są dostępne w Radzionkowie.

Znajdziemy je w głównej siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Knosały 61a). Cena magnesu to 6 zł.

1

Może Cię zainteresować:

Dzień w Radzionkowie. Jakie atrakcje na nas czekają?

Autor: Urszula Gołkowska

22/08/2020

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon