Reprezentanci Radzionkowa na Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad. Jest szansa na Berlin

Przedstawiciele Radzionkowa bardzo dobrze zaprezentowali się na ogólnokrajowych zawodach. Pokazali, że dla sportowego ducha nie ma ograniczeń.

Dwa medale dla Radzionkowa

W dniach 28-30 maja w Poznaniu gościli sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną z całego kraju. Rywalizowali w konkurencjach judo oraz kolarstwo.

- Jesteśmy wzruszeni, że po dwudziestu latach Igrzyska Olimpiad Specjalnych powtórnie zagościły w Poznaniu. To pewnego rodzaju symbol, jak sportowa rywalizacja zatacza koło, powracając do stolicy Wielkopolski. Zawodnicy Olimpiad Specjalnych Polska w ciągu ostatnich 20 lat gościli na sportowych arenach takich miast jak: Warszawa, Kielce, Bydgoszcz i Katowice. Teraz ponownie spotykamy się we wszystkich tych miejscach, aby w czasie pięciu części Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2022 celebrować to największe sportowe święto – powiedziała Natalia Nowak, przewodnicząca komitetu organizacyjnego III części Igrzysk.

Wśród zawodników znaleźli się także podopieczni Zespołu Szkół Specjalnych w Radzionkowie. Na co dzień trenują oni w klubie "Sokoły" w Miedarach. Dwóm sportowcom: Natalii i Wojciechowi udało się stanął na podium. Nasza zawodniczka zdobyła brąz. Natomiast Wojciech wywalczył złoto i tym samym otworzył sobie drogę do Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Berlinie w 2023 r.

- Sport dla naszych zawodników odgrywa szczególną rolę, jest możliwością rozwoju samodzielności, samoakceptacji, działania w grupie rówieśniczej, podejmowania różnych ról społecznych. Przez sport zawodnicy Olimpiad Specjalnych Polska potrafią doświadczać sukcesów, ale też radzić sobie z trudami zmęczenia, porażek – dodaje Natalia Nowak.

Judokom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

I Śląski Mityng Judo Olimpiad Specjalnych w Radzionkowie

Może Cię zainteresować:

Sport nie zna ograniczeń, czyli I Śląski Mityng Judo Olimpiad Specjalnych w Radzionkowie

Autor: Urszula Gołkowska

29/03/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon