Sport nie zna ograniczeń, czyli I Śląski Mityng Judo Olimpiad Specjalnych w Radzionkowie

W naszym powiecie udało się zorganizować wyjątkowe wydarzenie. Młodzi zawodnicy udowodnili, że judo to dyscyplina, gdzie każdy może być mistrzem.

Zespół Szkół w Radzionkowie
I Śląski Mityng Judo Olimpiad Specjalnych w Radzionkowie

Śląski Mityng Judo Olimpiad Specjalnych 2022

Sport, oprócz oczywistych benefitów zdrowotnych, to także świetny sposób na kształtowanie swojego charakteru, pokonywanie ograniczeń, budowanie poczucia wspólnoty i integracji. Pokazali to uczestnicy zawodów, jakie odbyły się w marcu w powiecie tarnogórskim.

Zespół Szkół Specjalnych w Radzionkowie wspólnie z Klubem Olimpiad Specjalnych "Sokoły" Miedary zaprosili do siebie młodych judoków z całego województwa. W wydarzeniu wzięli udział reprezentanci Klubu Olimpiad Specjalnych "Feniks" Bytom, Chabry "Wodzisław" czy "Sokoły" Miedary.

- Celem imprezy była popularyzacja judo jako dyscypliny dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w Olimpiadach Specjalnych, stworzenie możliwości spotkania dla zawodników i ich trenerów, doświadczenie radości i sportowych emocji, kształtowanie charakteru - stwierdzają organizatorzy.

Imprezę przygotowano w duchu olimpijskim. Zadbano nawet o drobne, ale symboliczne detale.

- Podczas Ceremonii Otwarcia Mityngu zgodnie z ceremoniałem Olimpiad Specjalnych wprowadzono zawodników przybyłych Klubów Olimpiad Specjalnych, wolontariuszy i organizatorów. Następnie został odegrany Hymn Olimpiad Specjalnych, podczas którego nastąpiło uroczystego wciągnięcie flagi Olimpiad Specjalnych - opowiadają organizatorzy.

Podczas tego wyjątkowego wydarzenia sportowcom towarzyszyli przedstawiciele władz powiatowych, miejskich, Technikum nr 13, Domu Pomocy Społecznej w Miedarach oraz Zespołu Szkół Specjalnych.

Złote medale zdobyli:

  • Dylan Dror
  • Błażej Kęszycki,
  • Ilona Kokot
  • Wiktoria Kuśka
  • Wojciech Pidzik
  • Mariusz Trawiński
  • Dawid Wyszyński

Nie brakowało również sukcesów na drugich i trzecich miejscach podium. Jednak najważniejszy i tak pozostał duch sportowej rywalizacji oraz satysfakcja.

I Śląski Mityng Judo Olimpiad Specjalnych w Radzionkowie
Środowiskowy Dom Samopomocy w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Pomagają, szkolą, usamodzielniają i dobrze się bawią, czyli o Środowiskowym Domu Samopomocy

Autor: Urszula Gołkowska

28/09/2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon