Roboty drogowe w centrum trwają. Na jakim etapie są obecnie prace?

Kierowcy i mieszkańcy Śródmieścia muszą uzbroić się w cierpliwość. Przy ulicy Gliwickiej w okolicach rynku wciąż realizowana jest modernizacja drogi. Co aktualnie dzieje się na placu budowy?

Remont w centrum Tarnowskich Gór

W lutym 2023 roku rozpoczęły się kolejne działania związane z infrastrukturą drogową w centrum. Odnawiana jest część ulicy Górniczej (od rynku do ul. Mlecznej) oraz ulica Jurczyka. To kontynuacja podjętych wcześniej prac. Aktualne działania remontowe są częścią modernizacji zabytkowego centrum. Już wcześniej objęły one ul. Strzelecką, Stalmacha, Zamkową, Bondkowskiego, Mleczną.

- Firma, która wygrała rozpisany przez miasto przetarg, usuwa nawierzchnię z jezdni i chodników. Podobnie jak na innych uliczkach wokół Rynku – jezdnie, chodniki, krawężniki wykonane będą z kamiennej kostki - zapowiada Urząd Miasta. - W niektórych miejscach, przed zmianą nawierzchni, wymienione będą też sieci gazowe, powstaną przyłącza ciepłownicze - dodaje.

Prace trwają i widać już pierwsze efekty. Co do tej pory udało się zdziałać?

- Na ulicy Górniczej po tygodniu od rozpoczęcia prac podbudowa pod drogę na odcinku wzdłuż ratusza oraz na ul. Jurczyka już jest, obecnie trwa korytowanie chodnika. W międzyczasie na odcinku ulicy Gliwickiej wzdłuż Sedlaczka przełożono już kostkę na chodniku - wyliczają urzędnicy miejscy.

Tam dziś nie zaparkujesz

Według planów dzisiaj, 1 marca, roboty obejmą odcinek ul. Gliwickiej od ul. Ratuszowej do ul. Zamkowej, a więc naprzeciwko siedziby SMZT. Jak podaje Urząd Miasta, w pierwszej kolejności prace remontowe obejmą chodnik od strony podcieni, co uniemożliwi parkowanie w tym miejscu. Mogą także wystąpić utrudnienia w ruchu pojazdów i pieszych.

Tarnowskie góry hala

Może Cię zainteresować:

Z centrum zniknie blaszak, który straszył przy Hali. To nie jedyna zmiana

Autor: Urszula Gołkowska

21/02/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon