Rowerzyści i motocykliści na celowniku Policji. Mundurowi z Tarnowskich Gór przeprowadzają kontrole

Dzisiaj, 13 września, funkcjonariusze już od świtu patrolują ulice powiatu. Szczególną uwagę zwrócą na bezpieczeństwo kierowców jednośladów.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Tarnowskie gory kontrola drogowa

"Bezpieczny cyklista" w Tarnowskich Górach

Mundurowi z naszego miasta przeprowadzają akcję mającą na celu sprawdzenie, czy kierowcy poruszający się rowerem, motorowerem, motocyklem lub elektryczną hulajnogą robią to w sposób właściwy i odpowiedzialny. Policjantów można było spotkać już od godziny 6:00. Działania zakończą się późnym wieczorem, około godziny 22:00.

- Biorąc pod uwagę spory ruch cyklistów na drogach naszego powiatu, a co za tym idzie większe zagrożenie występowaniem zdarzeń drogowych, policjanci prowadzą dzisiaj akcję "Bezpieczny cyklista", która w głównej mierze ukierunkowana jest na te osoby, które zdecydowały się zamienić swój samochód na rower, motorower, motocykl lub elektryczną hulajnogę - podają stróże prawa.

Policjanci przede wszystkim będą kontrolować trzeźwość kierowców, ale także stan techniczny ich pojazdów czy obowiązkowe wyposażenie. Funkcjonariusze chcą też zwiększyć widoczność uczestników ruchu drogowego oraz promować zasady bezpieczeństwa. Na rowerzystach i motocyklistach się nie skończy. Mundurowi przyjrzą się także zachowaniu prowadzących samochody. Pojawią się w miejscach, gdzie zadbano o infrastrukturę rowerową czy odnotowuje się duży ruch jednośladów.

- Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, o stosowaniu się do przepisów prawa i wzajemnego szacunku. Kierowcy powinni bacznie obserwować swoje otoczenie, a cykliści korzystać z dróg rowerowych lub chodnika zgodnie z prawem i kierować się zdrowym rozsądkiem - przypominają policjanci.
Tarnowskie góry wypożyczalnie rowerów gzm

Może Cię zainteresować:

W Tarnowskich Górach będzie można wypożyczyć rower. Do tego powstanie 28 stacji

Autor: Urszula Gołkowska

16/08/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon