W Tarnowskich Górach będzie można wypożyczyć rower. Do tego powstanie 28 stacji

Dobra wiadomość dla mieszkańców preferujących transport rowerowy. W naszym mieście powstanie kolejna infrastruktura dla cyklistów. Chętni będą mogli skorzystać z ponad 130 pojazdów.

Tarnowskie góry wypożyczalnie rowerów gzm

Wypożyczalnia rowerów w Tarnowskich Górach?

W tej sprawie do Urzędu Miasta zwrócił się jeden z radnych. Robert Mrozek-Warmiński (Inicjatywa Obywatelska Powiatu Tarnogórskiego) złożył zapytanie w temacie powstania takiego rozwiązania.

Mając na uwadze intensywny rozwój infrastruktury rowerowej w naszym mieście, zwracam się z zapytaniem dotyczącym nawiązania współpracy mającej na celu utworzenie na terenie gminy wypożyczalni z rowerami. Chciałbym uzyskać informacje, czy gmina Tarnowskie Góry planuje wprowadzenie poniższego rozwiązania, jeżeli tak, to czy będzie to współpraca w ramach działań podjętych z metropolią (System Roweru Metropolitalnego)? Jakie miałby być warunki najmu rowerów oraz w jakich miejscach utworzone zostałyby punkty z możliwością najmu rowerów? - czytamy w piśmie.

Na początku sierpnia Ratusz odniósł się do pytania radnego. Odpowiedź może ucieszyć mieszkańców - w mieście pojawią się zarówno rowery, jak i stacje wypożyczania. Niestety przyjedzie nam na nie trochę poczekać...

Miasto jest uczestnikiem projektu pn. "Uruchomienie, zarządzanie i eksploatacja systemu Roweru Metropolitalnego na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii". Zgodnie z przyjętym harmonogramem rowery pojawią się w Tarnowskich Górach najpóźniej w styczniu 2025 roku - podaje burmistrz Arkadiusz Czech.

Na terenie Tarnowskich Gór można będzie wypożyczyć 139 rowerów. W naszym mieście pojawi się 28 stacji. Ich wstępne lokalizacje wskazuje poniższa mapa.

UM Tarnowskie Góry
Zgodnie z zapisami porozumienia przygotowanego przez GZM, Metropolia pokryje wszystkie koszty związane z uruchomieniem, zarządzaniem i eksploatacją wypożyczalni rowerów - informuje Arkadiusz Czech.
Tarnowskie góry szkoły wiaty rowerowe

Może Cię zainteresować:

Przy trzech tarnogórskich szkołach mogą stanąć wiaty dla młodych rowerzystów

Autor: Urszula Gołkowska

04/08/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie góry lato kąpielisko

W Tarnowskich Górach może powstać odkryte kąpielisko

Tarnowskie góry szkoły wiaty rowerowe

Przy trzech tarnogórskich szkołach mogą stanąć wiaty

Tarnowskie Góry, ruch rowerowy

Tarnowskie Góry bardziej rowerowe? Radni piszą do burmistrza

Tarnowskie Góry ograniczenie prędkości

Radni w sprawie stref ograniczenia prędkości. Co propnują?

Tarnowskie góry tramwaje

Radny proponuje: z Tarnowskich Gór do Bytomia... tramwajem

Tarnowskie Góry, Strzybnica

Radni interpelują w sprawie starego cmentarza ewangelickiego

Tarnowskie Góry info

Co ma się zmienić w Tarnowskich Górach? Urząd Miasta pyta