W Tarnowskich Górach będzie można wypożyczyć rower. Do tego powstanie 28 stacji

Dobra wiadomość dla mieszkańców preferujących transport rowerowy. W naszym mieście powstanie kolejna infrastruktura dla cyklistów. Chętni będą mogli skorzystać z ponad 130 pojazdów.

Tarnowskie góry wypożyczalnie rowerów gzm

Wypożyczalnia rowerów w Tarnowskich Górach?

W tej sprawie do Urzędu Miasta zwrócił się jeden z radnych. Robert Mrozek-Warmiński (Inicjatywa Obywatelska Powiatu Tarnogórskiego) złożył zapytanie w temacie powstania takiego rozwiązania.

Mając na uwadze intensywny rozwój infrastruktury rowerowej w naszym mieście, zwracam się z zapytaniem dotyczącym nawiązania współpracy mającej na celu utworzenie na terenie gminy wypożyczalni z rowerami. Chciałbym uzyskać informacje, czy gmina Tarnowskie Góry planuje wprowadzenie poniższego rozwiązania, jeżeli tak, to czy będzie to współpraca w ramach działań podjętych z metropolią (System Roweru Metropolitalnego)? Jakie miałby być warunki najmu rowerów oraz w jakich miejscach utworzone zostałyby punkty z możliwością najmu rowerów? - czytamy w piśmie.

Na początku sierpnia Ratusz odniósł się do pytania radnego. Odpowiedź może ucieszyć mieszkańców - w mieście pojawią się zarówno rowery, jak i stacje wypożyczania. Niestety przyjedzie nam na nie trochę poczekać...

Miasto jest uczestnikiem projektu pn. "Uruchomienie, zarządzanie i eksploatacja systemu Roweru Metropolitalnego na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii". Zgodnie z przyjętym harmonogramem rowery pojawią się w Tarnowskich Górach najpóźniej w styczniu 2025 roku - podaje burmistrz Arkadiusz Czech.

Na terenie Tarnowskich Gór można będzie wypożyczyć 139 rowerów. W naszym mieście pojawi się 28 stacji. Ich wstępne lokalizacje wskazuje poniższa mapa.

UM Tarnowskie Góry
Zgodnie z zapisami porozumienia przygotowanego przez GZM, Metropolia pokryje wszystkie koszty związane z uruchomieniem, zarządzaniem i eksploatacją wypożyczalni rowerów - informuje Arkadiusz Czech.
Tarnowskie góry szkoły wiaty rowerowe

Może Cię zainteresować:

Przy trzech tarnogórskich szkołach mogą stanąć wiaty dla młodych rowerzystów

Autor: Urszula Gołkowska

04/08/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon