"Roztańczeni seniorzy" powracają. Niedługo ruszają zapisy na kolejną edycję

Tarnogórskie Stowarzyszenie Obywatelskie
Tarnowskie Góry - bezpłatne zajęcia dla seniorów

Tarnogórskie Stowarzyszenie Obywatelskie zaprasza na kolejną odsłonę warsztatów. Tym razem miejsc będzie więcej!

Roztańczony senior 2021

Najlepszy wiek na naukę tańca? Każdy! Udowodnili to uczestnicy pierwszej edycji projektu orgazniawanego dla mieszkańców powiatu tarnogórskiego.

"Roztańczony Senior - "Pocovidowy" powrót do aktywności fizycznej" to cykl bezpłatnych zajęć taneczno-ruchowych. Był on realizowany pod okiem profesjonalnej i doświadczonej instruktorki tańca.

- Ruch to bardzo ważna kwestia! Szczególnie dla Seniorów, którzy już od ponad roku nie mają możliwości podejmowania aktywności społecznej i fizycznej. Koronawirus na czas pandemii "pozamykał" wiele osób we własnych "czterech ścianach". Pora to zmienić! Ten projekt może pomóc zrobić wielu ludziom krok naprzód ku normalności - oświadcza Krzysztof Bergier, Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia.

Taniec to świetna forma aktywności fizycznej dla osób w każdym wieku i z różnymi umiejętnościami sportowymi. Nie jest tak wymagający jak inne dyscypliny (bieganie czy gry zespołowe), nie potrzebujemy też specjalnego stroju czy sprzętów. Tańczenie pozwala w przyjemny sposób zadbać o kondycję, odporność oraz koordynację ruchową. Wpływa również na nasze lepsze samopoczucie i może wzmocnić pewność siebie. Nie wspominając już oczywiście o nowych znajomościach. jakie często zawierane są na parkiecie.

Tarnogórska medalistka w telewizji. Reprezentowała Uniwersytet Trzeciego Wieku

Rusza druga odsłona warsztatów

Dla osób, które nie skorzystały z zajęć, a byłyby zainteresowane tą wyjątkową formą spędzenia czasu wolnego, mamy dobrą wiadomość! Jak podają członkowie TSO, niebawem rozpocznie się druga edycja.

- Niezwykle cieszy mnie fakt, że już drugi rok z rzędu Tarnogórskie Stowarzyszenie Obywatelskie ma możliwość współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej Województwa Śląskiego prowadząc działania na rzecz tarnogórskich Seniorów - stwierdza Krzysztof Bergier. - W tym roku, w ramach projektu "Roztańczony Senior - Pocovidowy powrót do aktywności fizycznej 2.0" będziemy starali się pomóc ludziom odbudować sprawność fizyczną i psychiczną po pandemii - dodaje. 
tarnowskie Góry - Roztańczony senior 2021
Krzysztof Bergier

Wczoraj, 13 października, Stowarzyszenie podpisało umowę ze wspomnianym Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej, który dofinansuje warsztaty. Zainteresowanym polecamy śledzenie profilu TSO, gdzie niebawem ukażą się informacje o zapisach na zajęcia.

- Już teraz możemy zdradzić, że to nie koniec działań na ten rok - mamy dla Was jeszcze coś naprawdę dużego! - zdradzają organizatorzy.  

Kaletańskie love stories. Medale za sześć wspólnych dekad dla jubilatów

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry - serial o mieszkańcach

Zostań gwiazdą ekranu i opowiedz o Tarnowskich Górach

Miejska Biblioteka Publiczna im. Bolesława Lubosza w Tarnowskich Górach

Co słychać w Bibliotece Miejskiej w Tarnowskich Górach?

Dziadowanie po tarnogórsku 2021

Wieczór z duchami, czyli Dziadowanie po tarnogórsku

Projekt bez tytułu 2021 10 14 T171101 182

Zwiedzanie z duchami. Jakie tajemnice kryje Plastyk?

Noc Bibliotek w Tarnowskich Górach

Noc Bibliotek 2021 w Tarnowskich Górach

Tropami księdza Blachnickiego

Familijna gra miejska "Tropami księdza Blachnickiego"

Tarnowskie Góry. V Dni Dziedzictwa

V Dni Dziedzictwa w Starych Tarnowicach