"Roztańczeni seniorzy" powracają. Niedługo ruszają zapisy na kolejną edycję

Tarnogórskie Stowarzyszenie Obywatelskie zaprasza na kolejną odsłonę warsztatów. Tym razem miejsc będzie więcej!

Tarnogórskie Stowarzyszenie Obywatelskie
Tarnowskie Góry - bezpłatne zajęcia dla seniorów

Roztańczony senior 2021

Najlepszy wiek na naukę tańca? Każdy! Udowodnili to uczestnicy pierwszej edycji projektu orgazniawanego dla mieszkańców powiatu tarnogórskiego.

"Roztańczony Senior - "Pocovidowy" powrót do aktywności fizycznej" to cykl bezpłatnych zajęć taneczno-ruchowych. Był on realizowany pod okiem profesjonalnej i doświadczonej instruktorki tańca.

- Ruch to bardzo ważna kwestia! Szczególnie dla Seniorów, którzy już od ponad roku nie mają możliwości podejmowania aktywności społecznej i fizycznej. Koronawirus na czas pandemii "pozamykał" wiele osób we własnych "czterech ścianach". Pora to zmienić! Ten projekt może pomóc zrobić wielu ludziom krok naprzód ku normalności - oświadcza Krzysztof Bergier, Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia.

Taniec to świetna forma aktywności fizycznej dla osób w każdym wieku i z różnymi umiejętnościami sportowymi. Nie jest tak wymagający jak inne dyscypliny (bieganie czy gry zespołowe), nie potrzebujemy też specjalnego stroju czy sprzętów. Tańczenie pozwala w przyjemny sposób zadbać o kondycję, odporność oraz koordynację ruchową. Wpływa również na nasze lepsze samopoczucie i może wzmocnić pewność siebie. Nie wspominając już oczywiście o nowych znajomościach. jakie często zawierane są na parkiecie.

Tarnogórska medalistka w telewizji. Reprezentowała Uniwersytet Trzeciego Wieku

Rusza druga odsłona warsztatów

Dla osób, które nie skorzystały z zajęć, a byłyby zainteresowane tą wyjątkową formą spędzenia czasu wolnego, mamy dobrą wiadomość! Jak podają członkowie TSO, niebawem rozpocznie się druga edycja.

- Niezwykle cieszy mnie fakt, że już drugi rok z rzędu Tarnogórskie Stowarzyszenie Obywatelskie ma możliwość współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej Województwa Śląskiego prowadząc działania na rzecz tarnogórskich Seniorów - stwierdza Krzysztof Bergier. - W tym roku, w ramach projektu "Roztańczony Senior - Pocovidowy powrót do aktywności fizycznej 2.0" będziemy starali się pomóc ludziom odbudować sprawność fizyczną i psychiczną po pandemii - dodaje.
tarnowskie Góry - Roztańczony senior 2021
Krzysztof Bergier

Wczoraj, 13 października, Stowarzyszenie podpisało umowę ze wspomnianym Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej, który dofinansuje warsztaty. Zainteresowanym polecamy śledzenie profilu TSO, gdzie niebawem ukażą się informacje o zapisach na zajęcia.

- Już teraz możemy zdradzić, że to nie koniec działań na ten rok - mamy dla Was jeszcze coś naprawdę dużego! - zdradzają organizatorzy.

Kaletańskie love stories. Medale za sześć wspólnych dekad dla jubilatów

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry teraz i dawniej II

Już niebawem premiera "Tarnowskie Góry teraz i dawniej II"

Tarnowskie Góry - serial o mieszkańcach

Zostań gwiazdą ekranu i opowiedz o Tarnowskich Górach

Serial tarnowskie góry

Ruszają zdjęcia do nowego tarnogórskiego serialu

Serial tarnowskie góry teraz i dawniej

Drugi sezon tarnogórskiego serialu powraca

Tarnowskie Góry bezpłatne zajęcia dla seniorów

Seniorze wyjdź z domu na Silver City Fitness!

"Tarnowskie Góry teraz i dawniej"

Powstał serial o tarnogórskich seniorach

Projekt bez tytułu 2021 09 21 T205543 476

Z Tarnowskich Gór na słoneczną Kubę