Tarnogórska medalistka w telewizji. Reprezentowała Uniwersytet Trzeciego Wieku

24 września przedstawicielka UTW z naszego miasta stanęła przed kamerami. Opowiadała o XIII Międzynarodowej Olimpiadzie Sportowej Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych.

Tarnogórzanka, pani Bogusława Sukiennik, gościła w programie "Senior na fali" emitowanym w TVP 3 Katowice. Odcinek transmitowany był 24 września i nadal jest dostępny do obejrzenia online.

Przypomnijmy, że wspomniana zawodniczka zdobyła złoto w biegu na 150 m podczas Międzynarodowej Olimpiady Sportowej Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

- Na tej właśnie Olimpiadzie byłam zaszczycona, bo miałam taką wspaniałą drużynę! Dziesięciu zawodników, których byłam kapitanem. To było Stowarzyszenie Tarnogórskie Uniwersytet Trzeciego Wieku - mówiła Bogusława Sukiennik.

W programie pojawiają się także kadry, na których zobaczyć możemy innych przedstawicieli UTW w Tarnowskich Górach: Elżbietę Rduch, Marylę Witkowską, Jana Gajdę, Henrykę Borkowską-Szmatloch, Helenę Domańską, Irenę Krzywiecką oraz Magdę Latacz.

- Pierwsze złoto zdobyła moja koleżanka w biegu na 60 m, a więc mamy w naszej drużynie dwa złota. Natomiast srebrny medal również zdobyła kobieta w przełajach rowerowych - podkreślała tarnogórzanka.

Z okazji rozpoczynającego się nowego roku akademickiego naszym seniorom z UTW życzymy wielu chęci oraz motywacji do rozwijania swoich pasji i umiejętności. Oficjalna inauguracja roku 2021/2022 obędzie się 11 października w Kompleksie Zamkowym Stare Tarnowice o godzinie 16:00.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon