Rusza remont ulicy Królika. Rozpocznie się usuwanie skutków zapadlisk

Urząd Miasta ogłosił początek działań, na które wielu tarnogórzan czekało od dłuższego czasu. Wiemy, kiedy prace zostaną ukończone.

Urszula Gołkowska
Tarnowskie Góry - zapadliska

Likwidacja zapadlisk

Dziś, 8 października startują roboty geotechniczne w rejonie ul. Królika. Przypomnijmy, że decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego miasto ma wykonać wspomniane prace, a także usunąć grunty zawałowe i budowlane oraz gruz budowlany z miejsc zapadlisk. Samorząd ma naprawić szkody powstałe w budynkach będących jego własnością lub w jego użytkowaniu.

- W pierwszej kolejności prowadzone będą roboty polegające na wtłoczeniu techniką wiertniczą do podziemnych pustek i szczelin samozestalającego się tworzywa geotechnicznego - informują urzędnicy.

Działania zakończą się prawdopodobnie do 30 października.

Zapadlisko przy ulicy Królika doczekało się własnego... licznika

Uwaga na kolejny remont!

Okolice ulicy Królika to nie jedyne miejsce, gdzie napotkamy utrudnienia w ruchu drogowym. Warto pamiętać, że 4 października rozpoczęły się prace między rondem Ranoszka a rondem Blachnickiego. Za podjęte działania odpowiada Zarząd Dróg Powiatowych.

- Kierowcy w związku z remontem napotkają na utrudnienia, jednakże zgodnie z zapowiedziami ZDP - rondo i ul. Piłsudskiego nie zostaną zamknięte dla ruchu samochodów - ma zostać tutaj wprowadzone ręczne kierowanie ruchem.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon