Ruszają prace drogowe na ulicy Lipowej w Tarnowskich Górach. Pojawią się utrudnienia

W naszym mieście rozpocznie się kolejny remont infrastruktury drogowej. Odnawiana będzie ulica w centrum. W kolejne miejsce przeniosą się także działania na Osadzie Jana.

Ulica Lipowa do naprawy

Jeszcze w tym tygodniu mają rozpocząć się prace w centrum Tarnowskich Gór. Miejski Zarząd Dróg i Mostów zlecił remont ulicy Lipowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Ogrodową do skrzyżowania z ul. Karłuszowiec. Pierwszy etap obejmuje sieć elektryczną i kanalizacyjną. Kierowcy powinni przygotować się na utrudnienia w ruchu.

Zmiany czekają także mieszkańców Osady Jana. Kończą się prace przy ulicy Słoneczników w pobliżu bloków nr 49, 51, 53, 55-59. Działania przeniosą się w stronę bloków nr 63, 65, 69 i 50. Inwestycja obejmuje: wymianę zniszczonej nawierzchni bitumicznej na drodze, wymianę nawierzchni miejsc postojowych, wykonanie dwóch nowych miejsc postojowych równolegle do jezdni ul. Słoneczników w obrębie budynku nr 59, przebudowę chodników. Roboty mają planowo zakończyć się w listopadzie tego roku.

Warto pamiętać, że na utrudnienia natkniemy się także na ulicy Opolskiej. Remont prowadzony jest od skrzyżowania z ulicą Wyspiańskiego do ronda im. SMZT. Starostwo Powiatowe, które zleciło prace, doradza objazd przez ulicę Wyszyńskiego.

Remont ulicy Opolskiej w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Ruszył remont ulicy Opolskiej w Tarnowskich Górach. Utrudnienia mogą potrwać trzy tygodnie

Autor: Urszula Gołkowska

12/09/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon