Ruszył remont ulicy Opolskiej w Tarnowskich Górach. Utrudnienia mogą potrwać trzy tygodnie

Od dzisiaj, 12 września, na fragmencie jednej z najważniejszych dróg w centrum rozpoczęły się prace. Szybko się nie skończą. Kierowcom zalecamy objazdy albo uzbrojenie się w cierpliwość.

Remont ulicy Opolskiej

Starostwo Powiatowe rozpoczęło prace na jednej z ulic w centrum miasta. Roboty prowadzone są na odcinku od skrzyżowania z ulicą Wyspiańskiego do ronda im. Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej (skrzyżowanie z ul. Powstańców Śląskich).

- Dzisiaj frezowana jest nawierzchnia, a ruch odbywa się wahadłowo. Wymieniana będzie część podbudowy i nawierzchnia na całym wskazanym odcinku - podają urzędnicy powiatowi.

Ile potrwają utrudnienia? Szacuje się, że nawet trzy tygodnie. Przez ten czas ruch na wskazanym odcinku będzie znacząco spowolniony. Objazd poprowadzi kierowców przez ulicę Wyszyńskiego. Jak przekazuje Starostwo Powiatowe, planuje się ograniczenie przejazdu dla samochodów przemieszczających się z drogi krajowej nr 11 w kierunku centrum miasta. Nie powinno to jednak wpłynąć na kursowanie autobusów ZTM.

Kierowcom i pasażerom transportu publicznego życzymy dużo cierpliwości.

Prace budowlane przy ulicy Andersa w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Tarnowskie Góry. Przy ulicy Andersa powstają 122 nowe mieszkania. Widać już efekty prac

Autor: Urszula Gołkowska

07/08/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon