Sezon rowerowy w powiecie tarnogórskim rozpoczęty. 4 wypadki i 3 kolizje już zaliczone

Tylko w ciągu pierwszego kwartału miało miejsce siedem groźnych sytuacji drogowych, w których udział wzięli cykliści. Policjanci apelują o rozwagę i odpowiedzialność na jezdni.

Potrącenie w Tarnowskich Górach

W ostatnią sobotę w centrum miasta rowerzystka zderzyła się z samochodem osobowym. Zdarzenie miało miejsce na ulicy Legionów. Jak ustalili funkcjonariusze, kierowca hyundaia nieprawidłowo wykonał wyprzedzanie. Potrącił 73-letnią cyklistkę. Kobieta została zabrana do szpitala.

To niestety kolejne takie zdarzenie na drogach naszego powiatu. Od stycznia policjanci obsłużyli już 7 niebezpiecznych sytuacji: 4 wypadki i 3 kolizje. Pierwsze miesiące tego roku wyglądały gorzej niż w ubiegłym. Wtedy skończyło się na jednym wypadku oraz dwóch kolizjach. Dużą rolę odgrywa trzeźwość kierowców. W tym roku w aż trzech zdarzeniach uczestniczyli kierowcy pod wpływem alkoholu. Przypomnijmy, że konsekwencje kierowania w takim stanie ponoszą nie tylko osoby prowadzące samochody, ale także rowerzyści.

Wyruszając w drogę pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Warto zabrać z sobą kask (zwłaszcza w przypadku małych cyklistów) oraz elementy odblaskowe. Rower powinien mieć odpowiednie oświetlenie, jeśli zamierzamy jechać wieczorem czy nocą. Ostrożność obowiązuje nas nie tylko podczas włączania się do ruchu drogowego, ale także przez całą trasę. Dobrze jest pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania, nawet jeśli mamy pierwszeństwo. Kierowcę samochodu chroni karoseria, cyklistę nie.

- Niepokojący wzrost zdarzeń przed zbliżającym się sezonem rowerowym powinien być dla nas przestrogą, aby takich przykrych momentów na drodze było jak najmniej, a najlepiej wcale. Odpowiednie przygotowanie do podróży oraz trzeźwy umysł w połączeniu ze znajomością prawa i zdrowym rozsądkiem powinien być kluczem do bezpieczeństwa wśród rowerzystów - apelują mundurowi.
Tarnowskie gory liczenie rowerzystow

Może Cię zainteresować:

Tarnowskie Gór liczą rowerzystów. Dane mają pomóc przy planowaniu kolejnych inwestycji

Autor: Urszula Gołkowska

03/04/2024

Tarnowskie gory stojaki rowerowe

Może Cię zainteresować:

Nowe rowerowe udogodnienia w Tarnowskich Górach. Mieszkańcy wskazali lokalizacje

Autor: Urszula Gołkowska

29/03/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon