Siłownia plenerowa na Osadzie Jana już gotowa. Sprzęty czekają na mieszkańców

Od piątku nasze miasto ma nową siłownię i to na świeżym powietrzu. To efekt lokalnej inicjatywy zrealizowanej dzięki budżetowi obywatelskiemu. Jak zapowiada pomysłodawca zadania, kolejne projekty już zostały zgłoszone.

Siłowania plenerowa na Osadzie Jana

23 września otwarta została nowa strefa. W okolicy ul. Słoneczników 71 i 73 stanęły pomalowane na zielono sprzęty do ćwiczeń mięśni, a także ćwiczeń umysłu (stół szachowy). "Osada aktywności" przyciągnęła już pierwszych użytkowników. Dzięki temu projektowi, a także zrealizowanej w tym roku inwestycji budowy nowych boisk dzielnica może zacząć kojarzyć się bardziej sportowo.

- Sam teren oczywiście wymaga jeszcze pewnych prac porządkowych - postaramy się także, by pojawiło się tam więcej zieleni. Niemniej już teraz zachęcam wszystkich do korzystania z tego obiektu - zaprasza inicjator przedsięwzięcia Krzysztof Bergier.

Nowa siłownia powstała w ramach budżetu obywatelskiego na 2022 rok. Projekt uzyskał 269 punktów i zakwalifikowano go do realizacji. Przydatna inwestycja została wykonana dzięki zaangażowaniu samych mieszkańców. Niebawem nadarzy się kolejna okazja, by zawalczyć o wzbogacenie przestrzeni publicznej.

Nowe projekty dla Osady Jana

Niedawno ruszył Budżet Obywatelski Miasta Tarnowskie Góry na 2023 rok. Aktualnie trwa weryfikacja otrzymanych zgłoszeń. O niektórych z nich już wiemy, ponieważ pochwalili się nimi sami pomysłodawcy. Na przykład na terenie Osady Jana mogą powstać dwie biblioteki plenerowe (i dodatkowe pięć w innych dzielnicach miasta). Co więcej, zaproponowano także ukwiecenie Alei Kwiatów. Czy zamierzenia te dojdą do skutku? Zobaczymy. Jeśli przejdą przez pierwsze kwalifikacje, wszystko zależeć będzie od zaangażowania tarnogórzan.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry Osada Jana

Nowy przystanek PKP w Tarnowskich Gór na Osadzie Jana

Tarnowskie Góry kiermasz wielkanocny

Kiermasz wielkanocny u kamilianów. Co przygotowano?

Szkoła Podstawowa nr 5 w Tarnowskich Górach, nowa pracownia przyrodnicza

Błękitna Planeta w Lasowicach. Jak wygląda nowa pracownia?

Tarnowskie Góry, Kurna Chata i zapadlisko

Jest decyzja w sprawie zapadlisk! Co postanowił PINB?

Budżet Obywatelski Miasta Tarnowskie Góry - wyniki

Budżet Obywatelski Miasta Tarnowskie Góry...

Tarnowskie Góry. Konferencja "Rower - komunikacja, rekreacja, turystyka"

Konferencja "Rower - komunikacja, rekreacja, turystyka"

Silver Run 2021

Silver Run 2021 Ożarowice. Zawody i bezpłatne badania